Американські та латвійські хірурги оперували у Франківську військових

Автор: Іра Блаженко

17 Гру, 2024 12:40

Поділитись публікацією
Американські та латвійські хірурги оперували у Франківську військових

Латвійський хірург Мартінс Малзубріс вдруге приїхав до Івано-Франківська, цього разу з колегами зі США, щоб допомогти українським лікарям долати виклики війни.

Про це пише “Галка” з посиланням на КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради.

Латвійський хірург Мартінс Малзубріс, голова Асоціації травматологів Латвії знову відвідав Івано-Франківськ, аби поділитися досвідом із місцевими лікарями. Цього разу він приїхав разом із колегами зі США, адже, за його словами, важливо, щоб отримані знання допомагали українським травматологам і реконструктивним хірургам долати виклики, пов’язані з наслідками війни.

Як хірург зізнається, між операціями, коли приїздиш кудись раз-другий-третій, а прогресу немає, то хочеться знайти “інший варіант”. Тут же він бачить перспективу й тому цей його візит до Івано-Франківська, цього разу був дещо розширений, і вже за участі американських колег, професорів Гарвардського та Бостонського університетів, які ділилися своїми унікальними знаннями та досвідом, як у травматології, так і в судинній хірургії.

Так, латвійсько-українська команда хірургів працювала упродовж трьох днів у двох форматах: міжнародна конференція та операційні процеси. Таким чином, як стверджує адміністрація закладу, цю подію можна вважати стартом роботи ще однієї міжнародної місії на базі обласної лікарні.
На операційному столі пацієнт зі складною травмою ноги. Латвійсько-українська команда хірургів вдруге приступає до складної багатоетапної операції.
 
“Ми знову, як і попереднього разу, підібрали дуже складні випадки”, – каже завідувач опікового відділення Костянтин Кіршак.
 
Наприклад, військового з дефектом м’яких тканин і стегнової кістки у нижній третині. Робили остеотомію, фіксацію пластинами, ставили цементний імплантат за технікою Маскулет – закрили кістковий дефект і накрили все вільним клаптем м’язовий великих розмірів.
 
“Це одна з останніх стадій операції, коли ми будемо під’єднувати судини до клаптя – коментує проміжний етап в операційній Мартінс Малзубріс – Зараз підготовлюється судина, до якої ми будемо під’єднуватися. У цій ситуації – це тильна артерія стопи і тильна вена стопи. У цього пацієнта досить добрі судини. Сподіваємося, якщо він, як і до цього, швидше за все, не курив, так і не буде курити після операції, то в нас буде успішний результат. Бо куріння погано впливає на судини, особливо на мікроциркуляцію”.
 
Травматолог Андрій Голинський і комбустіолог Микола Пилипів відзначають віртуозність латвійського хірурга, у якого є чому повчитися… І разом з тим, як каже Микола Пилипів, секрет Мартінса Малзубріса простий:
 
“Він усе життя їздить по всьому світу і вчиться, тобто це талант помножений на досвід. Є з кого брати приклад. І це все нам на користь. Головне – втілювати те, чого вчимося!”.

Читайте також: Франківські лікарі перші в області почали через ніс оперувати слізні канали (ФОТОФАКТ)