Вранці 18 серпня можна спостерігати зближення планет Венери та Юпітера

Автор: Людмила Баран

17 Aug, 2014 18:31

Вранці 18 серпня можна спостерігати зближення планет Венери та Юпітера

Серпень 2014 року багатий на цікаві астрономічні явища.

Вже завтра, 18 серпня,  можна стати свідком зустрічі найбільшої планети Сонячної системи – Юпітера –  із найяскравішою – Венерою. Це захопливе явище: в передсвітанковому небі, на якому згасли всі зірки, залишаються дві найяскравіші, які розташовані  дуже близько один від одного.  В момент найбільшого візуального зближення між ними буде всього 0,2  градуси. Побачити  це астрономічне явище можна буде і без телескопа.

Наступною подібною подією стане  зближення Марса і Сатурна, яке відбудеться увечері 27 серпня. Явище менш видовищне через більшу відстань (4,5°), але все одно досить цікаве. Сатурн і Марс менш яскраві, ніж Венера з Юпітером і будуть досить низько над горизонтом.

Пізніше у серпні Юпітер буде видно на ранковому небі, поступово він підніматиметься все вище разом з сузір’ям Рака. Венеру можна спостерігати щоранку в кінці літа до початку осені, а потім  вже другій половині вересня.  Знову ця планета з’явитися на небі у грудневі вечори. Сатурн буде видно вечорами до жовтня, потім вже грудневого ранку. Марс  теж поступово віддалятиметься від нас

Загалом, серпень – дуже сприятливий місяць для спостережень за зоряним небом. Ночі стають довші, небо темнішає, але ще немає осінніх дощів і не так холодно вечорами. Крім зближень планет цього року у серпні ще багато цікавих астрономічних подій.

До 24 серпня тривають Персеїди – один з найвідоміших метеорних потоків. Зручний час появи в кінці літа і висока активність в шістдесят метеорів на годину зробили його дуже популярним. Потік триває зазвичай з другої половини липня до другої половини серпня. У 2014 році він стартував 17 липня і досягнув максимуму 12-13 серпня.

У неділю 24 серпня Місяць буде в Апогеї – на відстані 406,520 км, тобто в найдальшій точці на своїй орбіті довкола Землі цього місяця.  Після цього ми побачимо молодий Місяць.

Також серпень 2014 року відзначився “Супермісяцем” – явищем, коли Місяць опиняється найближче до Землі. Тоді він виглядає більшим і яскравішим, ніж зазвичай. Таке трапляється з інтервалом 13 місяців,  цього року – 10 серпня, наступний “Супермісяць” буде в вересні 2015-ого.

за матеріалами National Geographic, Sky-watching, habrahabr.ru

 

 

 

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram, Instagram та Viber - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry