Вранці 18 серпня можна спостерігати зближення планет Венери та Юпітера

Автор: Людмила Баран

17 Aug, 2014 18:31

Поділитись публікацією
Вранці 18 серпня можна спостерігати зближення планет Венери та Юпітера

Серпень 2014 року багатий на цікаві астрономічні явища.

Вже завтра, 18 серпня,  можна стати свідком зустрічі найбільшої планети Сонячної системи – Юпітера –  із найяскравішою – Венерою. Це захопливе явище: в передсвітанковому небі, на якому згасли всі зірки, залишаються дві найяскравіші, які розташовані  дуже близько один від одного.  В момент найбільшого візуального зближення між ними буде всього 0,2  градуси. Побачити  це астрономічне явище можна буде і без телескопа.

Наступною подібною подією стане  зближення Марса і Сатурна, яке відбудеться увечері 27 серпня. Явище менш видовищне через більшу відстань (4,5°), але все одно досить цікаве. Сатурн і Марс менш яскраві, ніж Венера з Юпітером і будуть досить низько над горизонтом.

Пізніше у серпні Юпітер буде видно на ранковому небі, поступово він підніматиметься все вище разом з сузір’ям Рака. Венеру можна спостерігати щоранку в кінці літа до початку осені, а потім  вже другій половині вересня.  Знову ця планета з’явитися на небі у грудневі вечори. Сатурн буде видно вечорами до жовтня, потім вже грудневого ранку. Марс  теж поступово віддалятиметься від нас

Загалом, серпень – дуже сприятливий місяць для спостережень за зоряним небом. Ночі стають довші, небо темнішає, але ще немає осінніх дощів і не так холодно вечорами. Крім зближень планет цього року у серпні ще багато цікавих астрономічних подій.

До 24 серпня тривають Персеїди – один з найвідоміших метеорних потоків. Зручний час появи в кінці літа і висока активність в шістдесят метеорів на годину зробили його дуже популярним. Потік триває зазвичай з другої половини липня до другої половини серпня. У 2014 році він стартував 17 липня і досягнув максимуму 12-13 серпня.

У неділю 24 серпня Місяць буде в Апогеї – на відстані 406,520 км, тобто в найдальшій точці на своїй орбіті довкола Землі цього місяця.  Після цього ми побачимо молодий Місяць.

Також серпень 2014 року відзначився “Супермісяцем” – явищем, коли Місяць опиняється найближче до Землі. Тоді він виглядає більшим і яскравішим, ніж зазвичай. Таке трапляється з інтервалом 13 місяців,  цього року – 10 серпня, наступний “Супермісяць” буде в вересні 2015-ого.

за матеріалами National Geographic, Sky-watching, habrahabr.ru