Все для перемоги: креативні ініціативи прикарпатських волонтерів, про які писала “Галка” у 2023 році (ДОБІРКА)

Автор: Жанна Головенко

05 Січ, 2024 15:15

Поділитись публікацією
Все для перемоги: креативні ініціативи прикарпатських волонтерів, про які писала “Галка” у 2023 році (ДОБІРКА)

У 2023 році “Галка” описувала багато креативних і самовідданих волонтерських ініціатив, адже прикарпатці постійно вигадують все нові й нові способи, щоб наблизити перемогу або принаймні покращити життя людям, яких зачепила війна.

Тож ми вирішили зібрати торішні благодійні рішення Франківщини в одному місці. У цій статті містяться не всі досягнення, бо, знову ж таки, — їх безліч.

Розставляємо все хронологічно, від першого до дванадцятого місяця. На те є дві причини. По-перше, хто ми такі, щоб формувати “топи” чи виставляти оцінки людській доброті? Кожна ініціатива однакова цінна й важлива, тому що всі вони працюють на благо України. А по-друге, послідовна структура якнайкраще підсвічує, що небайдужість українців — це риса регулярна й незмінна. 

Січень


“Щоб не плакали матері”: батьки загиблого бійця з Прикарпаття пожертвували мільйон гривень для ЗСУ

На Прикарпатті батьки воїна Ярослава Палійчука перерахували благодійному фонду компенсацію, яку отримали від держави після смерті сина.

Посмертно президент нагородив Ярослава Палійчука орденом “За мужність” 3-го ступеня. А його батькам держава виплатила мільйон гривень. Що робити з грошима вони не вагалися і перерахували все українським військовим:

“Наблизити хоч на 1 сантиметр перемогу. Щоб чиясь дитина прийшла додому жива. Щоб не плакали матері”, – каже мама Ярослава.

Волонтери з фонду “Повернись живим” зізналися, коли дізналися хто перерахував їм таку величезну суму, не могли вгамувати своїх емоцій.


Краса зараз – не головне: 9-річна Даринка віддала довге волосся на ЗСУ 

Дев’ятирічна Дарина Перхулин з приміського івано-франківського села Черніїв вирішила продати своє довге волосся, аби допомогти ЗСУ. 20 січня дівчинка позбулася 50 сантиметрів волосся, а отримані за нього кошти передала волонтерам

“Зараз війна, і тато мій їздить на схід, і хочу, як він бути – волонтером. Хочу теж допомагати. Зараз не головне краса. Головне, аби солдати тішилися і їм було тепло, аби мали автономну пічку. Може інші діти теж візьмуть приклад”, – каже дівчинка.

Даринка активно волонтерить від початку повномасштабного вторгнення – продавала прапорці, магніти, плела браслетики, реалізовувала свої картини на аукціонах. Тоді за 20 тисяч зібраних гривень разом з батьками та місцевою ГО “Власними зусиллями” вдавалося купувати автономні пічки для захисників.


Лютий


У Франківську провели майстерклас з флористики, аби допомогти діткам з особливими потребами

 У “Делікації” пройшов благодійний майстерклас із флористики для збору коштів у благодійний фонд kinds.fund. До благодійності долучилися 11 учасниць, які, разом з botanica_if, створювали букети “вічних” квітів. Також робили композицію в кашпо на штучному оазисі.

“Використовували тільки натуральні засушені квіти, гілочки, колоски різних видів, суцвіття”, – поділилися “Галкою” організатори.

Вартість участі складала одну тисячу гривень. Усі зібрані кошти передали на проєкт “Індивідуальний супровід сімей з дітьми з особливими освітніми потребами”.


Березень 


Прихисток для 80 переселенців. У Франківську волонтери “КО-ХАТИ” відновили вже третю будівлю 

У березні команда проєкту “КО-ХАТИ” облаштувала під житло для переселенців вже третю будівлю. Йдеться про приміщення колишнього готелю в Івано-Франківську. Тепер тут зможуть знайти прихисток 80 мешканців. Будівля має 33 житлові кімнати. Команда проєкту облаштовує їх меблями та текстилем – штори, постіль. Більшість меблів розробили самі волонтери. 

У “КО-ХАТИ” зазначають, що будинок потребував заміни опалення. Також тут замінили всі інженерні комунікації та дах.  Волонтери облаштували спільну кухню та їдальню, коворкінг, дитячу кімнату, пральню, а згодом й терасу.


У Франківську жінки на автозмаганнях збирали гроші для прикарпатських воїнів

Громадська організація “Дружина воїна” та Прикарпатський автоклуб влаштували благодійний автодень та ярмарок “На колесах”. У змаганнях з автомобільного слалому взяли участь майже два десятки жінок. Вони виконували маневри, які найчастіше потрібні в умовах міста.

Більшість учасниць змагань за кермо сіли з початку повномасштабного вторгнення. Валентина Лемець до Івано-Франківська переїхала з Херсона. Водійкою стала тільки два місяці тому. Однак, дізнавшись про благодійний автодень вирішила долучитись, щоб підтримати захисників.

За виручені кошти, розповідає голова громадської організації “Дружина воїна” Тетяна Фреїшин, для підрозділів Збройних сил України придбали колеса та автомобільні інструменти.

Квітень

8-річний франківець на свій день народження зібрав понад 13 тисяч гривень для ЗСУ

24 квітня Максиму виповнилося 8 років. Попри свій юний вік, хлопчик вже понад два роки волонтерить: регулярно у благодійному проєкті для онкогематологічного відділення ОДКЛ “На шапку”, а також з власної ініціативи для допомоги ЗСУ.

На свій день народження Максим мав мету зібрати 10 000 грн для ЗСУ. Йому вдалося зібрати 13 700 гривень. І наступного дня разом з мамою вони принесли ці гроші волонтерам з ГО “Громадська ініціатива Галичини”, щоб долучити до збору на дрони Mavic. 


860 тисяч гривень зібрали для ЗСУ на аукціоні у Косові

У Косові провели благодійний аукціон на підтримку ЗСУ, під час якого для захисників зібрали 859 тисяч гривень.

Серед найцікавіших лотів:

  • картина Романа Лучука «Ой, хмариться, туманиться…», за яку заплатили 57 тисяч гривень;
  • 53 тисячі гривень виторгували за футболку з логотипом «Едельвейсу»;
  • 45 тисяч гривень – за ікону з автографом Митрополита Епіфанія;
  • творча робота учнів початкових класів Рожнівського ліцею «Гуцульщина» імені Федора Погребенника, яка “пішла з молотка” за 22 тисячі гривень.

Кошти спрямували на потреби “Едельвейсів”.

Травень


Свічки надії: як юні доньки загиблого тата-героя разом з мамою допомагають ЗСУ

Аліна Литвиненко разом з восьмирічними доньками Анною та Марією, рятуючись від війни, переїхали на Прикарпаття із Запорізької області. Перед цим батько дівчат, воїн Сергій Литвиненко, загинув в боях в Ізюмському районі Харківської області.

Попри велику втрату, дівчата не просто починають жити заново у новому місці. Родина Героя, аби берегти пам’ять про Сергія, заснувала фонд та навчилася виготовляти свічки, щоб збирати кошти на підтримку Збройних Сил України.

Станом на травень 2023 року вони змогли придбати авто для 93-ї бригади полеглого чоловіка і батька. А ще закупили екіпірування для 55 бригади, зібрали гроші на запчастини для  53-ї бригади. А також допомогли військовим одягом та маскувальними сітками. 


Червень


Сплетіння бісерин – стежки, що наближають перемогу: як 9-річна франківка допомагає військовим

Звичайна дівчинка Злата Семко з передмістя Івано-Франківська полюбляє читати, гратися з котиками та прогулянки з подружками… А у вільний від своїх звичайних дитячих справ час займається дорослою місією – допомагає Збройним Силам України.

Дівчинка плете браслети, чокери, кільця, а всі отримані з продажу кошти віддає на потреби ЗСУ. Матеріали для прикрас переважно купують батьки. Хоча буває, що хтось віддає, або навіть надсилає поштою свої запаси бісеру для потрібної справи.

Ціна її виробів не дуже висока – від 20 до 100 гривень, та деякі клієнти дають більше, адже абсолютно все зароблене йде на допомогу військовим.

Липень


“Борітеся-поборете”: як франківська блогерка допомагає військовим 

Івано-франківська блогерка Ірина Симчич зібрала 220 тисяч гривень для ЗСУ, розігруючи квитки на концерт Гаррі Стайлза. Дівчина провела у своєму інстаграмі благодійну лотерею, а для участі необхідно було задонатити як мінімум 100 гривень. Загалом до конкурсу долучилася 2421 людина. Переможниця лотереї отримала два квитки на концерт артиста. 

Ірина Симчич допомагає українським військовим з початку повномасштабного вторгнення. Майже щомісяця блогерка розігрує різноманітні подарунки за донати військовим. Так їй вдається купувати військовим автомобілі, дрони й необхідну амуніцію. 

Крім цього, Ірина малює та продає власні картини на аукціонах, щоб зібрати гроші на потреби наших захисників. Вона закінчила художню школу з “червоним” дипломом, але зізнається, що не малювала вже багато років. Взятись за пензель надихнув біль. Каже, що ніколи б не наважилась продавати свої картини, якби не війна. 

 


“Якби більше людей з тилу відвідували воїнів на передовій, тоді ми б швидше виграли війну”, – франківський волонтер Стас Ковановський про роботу та мотивацію ЗСУ

Стас Ковановський – франківський волонтер, який організовує збори для військових та особисто відправляє допомогу на передову. Чоловік не є членом будь-яких фондів чи організацій, однак це не завадило йому за підтримки українців вже місяцями передавати автомобілі, дрони, засоби зв’язку та живлення для багатьох підрозділів

Серпень


У Франківську влаштували квартирник просто неба: збирали гроші захисникам

У центрі міста 31 липня відбувся благодійний квартирник, під час якого виступив музикант і воїн Павло Прижегодський. Таким чином він збирав кошти на потреби побратимів.

Павло – молодший сержант БПЛА “Шершні Довбуша” 68-мої окремої єгерської бригади імені Олекси Довбуша. Захисник був у Франківську під час п’ятиденної відпустки. 

“Ми співали та грали авторську музику, щоб зібрати гроші для мого підрозділу на Старлінки, блоки живлення до нього та дрони”, — розповідає Павло.

Павло на квартирнику виконував авторські пісні, які записав у студії на фронті. Присвятив їх друзям-волонтерам, які загинули. 


Бережуть воїнів і виховують волонтерське мислення: як “Маскувальні феї” без зупину плетуть для перемоги

В перерві між плетінням сіток вони разом зустрічали Новий рік та Великдень — місцеві та переселенці, які об’єдналися у волонтерській ініціативі “Маскувальні феї” в Івано-Франківську.

За місяці роботи, фактично без вихідних, команда сплела сотні маскувальних сіток, полотна загальною площею на тисячі метрів квадратних. Цим допомагають українським захисникам уникати незапланованих зіткнень з ворогом.  

Аби не збавляти обертів, “Маскувальні феї” постійно шукають волонтерів — разом з охочими навіть плетуть сітки у центральному парку міста.


Вересень


У Верховині молодята за весільні гроші купили чотири FPV-дрони

Подружжя Володимира та Марини Павлюків з Верховини купили чотири дрони-камікадзе для військових за подаровані на весілля 100 тисяч гривень. Вони впевнені, що FPV дуже допоможуть українським військовим на позиціях. Молодята вирішили задонатити таку суму, оскільки дотримуються філософії, що на перемогу мають спільно працювати вся Україна — як фронт, так і тил. 

“Щиро дякую молодій сім´ї за позицію та допомогу військовим, своїм прикладом ви показуєте, що наша нація незламна і нескорена”, — зазначив голова Верховинської РДА Василь Бровчук.


Жовтень

Як франківські “Сусідки з Коновальця” облаштували центр маскувальних костюмів у своєму дворі

Команда “Галки” завітала до людей, які створили в Івано-Франківську волонтерський центр просто у житловому дворі, де виготовляють маскувальний одяг для бійців на передовій

Волонтерка Олена Огір розповідає: ідея плести “чугайстрики” на подвір’ї (Коновальця 136 Г) виникла під час літніх канікул. Діти вдома, а значить – часу на походи до основного центру все менше.

А волонтерка Мар’яна зізнається, що навіть не сподівалася на такий успіх їхнього задуму:

“Ніхто не думав, що стільки людей підтягнеться. То складно порахувати скільки нас, бо приходять з сусідніх будинків, з гуртожитків, ну але десь 40, напевно. Оптимальним варіантом, ми так вважали, буде одна сітка в тиждень, а виходить, що плетемо по сітці на день. От тільки на вихідні не завжди є можливість”.


“Під час війни діти також хворіють”: як франківські волонтери проєкту “На Шапку” допомагають найменшим бороти рак

В Івано-Франківську завершився вже шостий сезон благодійного фестивалю “На Шапку”. Майже пів року, щочетверга, на сцені в центрі міста лунала жива музика, а волонтери тимчасом збирали до капелюха гроші для онкохворих діток. Так вдалося отримати 300 тисяч гривень, купити та передали в лікарню життєвонеобхідне обладнання. 

У жовтні в Онкогематологічному відділенні лікувалися 33 дитини, серед них одна — внутрішньо переміщена. 

У межах тогорічного концертного сезону благодійники провели 24 заходи. Кожного тижня, з травня по жовтень, місцеві артисти співали при сквері Руської трійці, аби привернути увагу франківців і гостей міста до благодійної акції. Загалом виступили 72 колективи. 

Організаторка Людмила Лінник розповіла, що за зібрані гроші вони купили і першого листопада передали в лікарню багатофункціональний пересувний операційний механічний рентгенопрозорий стіл PAX-ST-B.


Листопад

Прикарпатські бабусі назбирали з пенсії на два дрони для ЗСУ

Мешканка Рожнятова Людмила Скубрієва та її родичка з Києва Галина Гіль придбали два дрони-камікадзе для ЗСУ. Вони назбирали зі своєї пенсії майже по двадцять тисяч гривень кожна. 

Дрони бабусі вирішили передати до 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».

“Ми не ховаємося в тилу, а тримаємо тил”: як волонтери з “Патріотичної цукерки” піклуються про ЗСУ

“Патріотична цукерка” — волонтерська ініціатива з Івано-Франківщини, яка виготовила понад 2 тонни солодощів для українських захисників, провела десятки майстеркласів і залучила до благодійної справи тисячі небайдужих. 

Кожну окрему цукерку волонтери запаковують у синьо-жовту обгортку, а тоді складають їх в особливі коробочки. Ці коробочки — справжні витвори мистецтва, адже діти ромальовують їх власноруч у школах та художніх гуртках. 

Керівниця “Патріотичної цукерки” Леся Дикун впевнена, що головна місія їхнього проєкту полягає у тому, щоб дарувати військовим позитивні емоції та турботу. За її словами, їжа на фронті — важлива, але для людей, які знаходяться за сотні кілометрів від дому й щодня ризикують власним життям, не менш важливо відчувати, що їхні зусилля не сприймаються як належне.


Грудень


Калуські волонтерки зібрали на різдвяному ярмарку 111 000 гривень для ЗСУ

Громадська організація “Союз українок” оголосила результати дводенного різдвяного благодійного ярмарку. 111 060 гривень вдалося зібрати волонтерам та небайдужим калушанам.

Усі ці кошти стануть частиною мегазбору на три авто для 47, 107 і 33 бригад та дрон Mavic DJI 3 Thermal для 102 бригади. Всього потрібно зібрати – 850 000 грн.

На ярмарку можна було придбати різдвяні віночки з хвої, в’язані іграшки, домашню і різдвяну випічку, зимові букети, картини.

 

Наперед перепрошуємо, якщо не згадали десятки інших цікавих і важливих (а інших і не буває!) волонтерських ініціатив прикарпатців. Однак цим матеріалом хотіли нагадати – що немає меж ідеям, як можна допомагати ЗСУ та потребуючим, а отже наближати перемогу!