Чіпування – процедура введення під шкіру електронного чипу, який являє собою аналог паспорту. При скануванні чипу можна отримати інформацію про власника та про саму тваринку. Ця методика набула широкого поширення в країнах Європи та все більше набирає популярності.
Структура чипу
Пристрій має вигляд капсули з біоскла, на якій записана інформація у вигляді коду. Має довжину приблизно 12 мм и 2 мм ширини. Розміри можуть варіювати в залежності від породи та габаритів улюбленця. Чип складається з таких компонентів:
- приймач (запис індивідуального коду тварини);
- пам’ять (забезпечує зберігання коду);
- передавач (передає інформацію на сканер).
Перші три цифри коду містять в собі інформацію про країну проживання, наступні 4 – ім’я виробника, а останні 8 – унікальний номер тварини. Інформацію і чипі можливо тільки зчитувати, але змінити після виготовлення вже неможливо.
В чипі містяться дані про породу, ім’я, стан здоров’я, усі зроблені вакцинації, телефон та ім’я власника, а також його адреса. Капсула знаходиться в спеціальному шприці в стерильних умовах. Матеріали, з яких виготовляються чіпи не викликають імунної реакції організму через його біологічну сумісність. Тому чипування — повністю безпечна процедура.
Чому потрібно чипувати домашніх улюбленців
Домашні улюбленці, особливо собаки, часто тікають й губляться. А якщо ви володієте дорогою та рідкісною породою, її взагалі можуть вкрасти. Завдяки чипу можна віднайти власника та повернути тваринку або ж доказати своє право на улюбленця, що хазяїн – саме ви. В результаті чого чипування рекомендується саме для породистих тварин, та якщо ви хочете взяти участь у виставках.
Обов’язково потрібно чипувати улюбленця при плануванні поїзок в інші країни. Без наявності чипу тварину не пропустять на таможні. В країнах Європи клемування не признається. Тому потрібно завчасно встановити чип перед подорожжю.
Якщо ви надумали пройти чипування, то таку процедуру виконує ветеринарна клініка в Одесі. VETHUB — спеціалізований сайт, де ви знайдете кращого спеціаліста та клініку, де буде проведена процедура по найвищим стандартам.
Яким чином проводиться чипування
Проводиться ця методика тільки у ветеринарній лікарні освідченим фахівцем. Ні в якому разі не проводьте процедуру самостійно по інструкціям з інтернету, бо таким чином ви можете нашкодити улюбленцю.
Чипування проводять після 3-х місяців та отримання всіх вакцинацій. Також потрібно завчасно провести антипаразитарну терапію. Улюбленець має бути в гарному самопочутті.
Це швидка процедура без потреби в анастезії. Мікрочип вводять під шкіру тварини за допомогою ін’єктора. Пристрій залишається в верхніх шарах дерми. Не викликає алергії та роздратування. Ін’єкція робиться в області холки або лопаток. Перед введенням чипу та після місце ін’єкції дезінфікується. Після введення проводиться сканування для перевірки, чи все правильно встановлено.
Процедура чипування безпечна та необхідна, якщо ви маєте породистого улюбленця та збираєтеся їздити на виставки або за кордон.
Реклама