Актуальною проблемою в Україні є безробіття. Але навіть відсутність постійного заробітку не звільняє від сплати аліментів. Досвідчені юристи допоможуть присвоїти справедливу суму аліментів для платника та вивести його на чисту воду за доходами.
У яких випадках можна не сплачувати аліменти
Згідно зі статтею 180 Сімейного Кодексу України, батьки мають забезпечувати дитину до її 18 років. Домовитись про виконання цього обов’язку батьки можуть самостійно. У разі спорів, про сплату утримання дитини, батько, який проживає разом із дитиною, може звернутися до суду для отримання аліментів.
Звільнитись від обов’язку грошової сплати можна в одному випадку. Стаття 188 СК України дозволяє не сплачувати аліменти, якщо дохід дитини вищий за дохід батьків, що дозволяє дитині повністю покривати свої потреби. Таке звільнення від виплат аліментів може бути прийняте лише з рішенням суду. У будь-яких інших випадках батьки зобов’язані утримувати дитину, незалежно від того є у них робота та постійний дохід чи ні.
Яку суму має сплачувати безробітний батько
Якщо платник податків має постійний дохід, то сума утримання буде стягуватися до частки від доходу: на 1 дитину – 1/4, на 2 дітей – 1/3, на трьох і більше – 50% заробітної плати. Якщо батько не працевлаштований, то аліменти з безробітного стягуватимуться виходячи з гарантованого мінімуму, який становить не менше 50% прожиткового мінімуму на дитину.
Що впливає на розмір аліментів
Стаття 182 Сімейного Кодексу України передбачає такі фактори, що впливають на визначення розміру аліментів:
- матеріальне становище платника (заробітна плата, наявність нерухомості, кошти на рахунку та ін.)
- здоров’я дитини
- фінансовий стан дитини
- присутність у платника інших осіб на утриманні;
- витрати платника.
Стягнути аліменти з безробітного батька допоможе сімейний адвокат. Адвокат із сімейних питань надасть вам консультацію, допоможе скласти правильну позовну заяву з обґрунтуванням стягнення аліментів у твердій сумі.
партнерська публікація