Всі діти – наші: у Франківську говоритимуть про виховання дітей у родинах замість інтернатних закладів

Автор: Турій Роман

18 Лис, 2023 21:09

Поділитись публікацією
Всі діти – наші: у Франківську говоритимуть про виховання дітей у родинах замість інтернатних закладів

«Впровадження реформи деінституалізації на прикладі Івано-Франківська та громад області» обговорять в Івано-Франківську місцева влада та представники МБО “БФ “СОС Дитячі Містечка” Україна.

З нагоди Всесвітнього дня дитини та прийняття Декларації прав дитини, яким, серед інших, є право на сім’ю, в Івано-Франківську відбудеться пресконференція. Адже забезпечення цього права і реформа деінституалізації (трансформація системи догляду і виховання дітей) – одна з вимог вступу України до Євросоюзу.

Задля її виконання МБО “БФ “СОС Дитячі Містечка” Україна реалізує програму «Право на сім’ю» під гаслом «Всі діти – наші» і вже два роки плідно співпрацює з Департаментом соціальної політики Івано-Франківської міської ради, громадами Івано-Франківська, Коломиї, Городенки над підтримкою сімей у складних життєвих обставинах. А ще – розвитком альтернативних форм виховання дітей у родинах замість інтернатних закладів. Досвід такої співпраці та подальші кроки на шляху реформи і стануть основною темою прес-конференції, пише Галка з посиланням на організаторів заходу.

Для довідки
Проєкт «Право на сім’ю» втілюється у п’яти країнах. В Україні він має на меті запровадження реформи деінституалізації і забезпечення кожній дитині права на виховання у родинах. Ключова ідея деінституалізаційної реформи: «Турботлива родина для кожної дитини замість групових закладів (інтернатів)».

Проєкт передбачає реалізацію комплексу заходів, зокрема:

– посилення спроможності спеціалістів держустанов надавати соціальні та превентивні послуги родинам, а також посилення компетенцій у супроводі альтернативних сімейних форм;
– створення робочих груп у громадах з планування соціальних послуг і оцінки потреб;
– пілотування соціальних послуг у громадах (ремонт приміщень, закупівля меблів та обладнання) для розбудови мульти-функціональних центрів соціальної підтримки.

Важлива роль у проєкті «Право на сім’ю» лежить саме на місцевих громадах, адже їхня залученість у перелічені процеси – важлива складова деінституалізації. Саме тому проєкт реалізується на трьох рівнях: національному, обласному і на рівні громад – зокрема, Київської, Луганської, Запорізької, Львівської, Ужгородської та Івано-Франківської областей.

Проєкт «Право на сім’ю» реалізується МБО “БФ “СОС Дитячі Містечка” Україна за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ).

МБО “БФ “СОС Дитячі Містечка” Україна – благодійна недержавна організація, є членом міжнародної федерації SOS Children’s Villages International (SOS Kinderdorf), що започаткована 74 роки тому і працює у понад 130 країнах світу. В Україні фонд працює 20 років задля попередження сирітства, розвитку сімейних форм виховання для дітей, позбавлених батьківського піклування, та підтримки молоді, яка виходить з-під опіки. За цей час завдяки нашій роботі понад 270 дітей отримали нові родини (прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу), понад 7000 дітей залишились у рідних сім’ях та отримують належне батьківське піклування.

Більше про проєкт «Право на сім’ю» та МБО “БФ “СОС Дитячі Містечка” Україна
сайт: https://sos-ukraine.org
соцмережі: https://www.facebook.com/sos.cv.ua

Читайте також: У Коломиї влаштували форум “Всі діти — наші” й оновили Єдиний центр реабілітації та соцпослуг (ФОТО)