У Коломиї влаштували форум “Всі діти — наші” й оновили Єдиний центр реабілітації та соцпослуг (ФОТО)

Автор: Жанна Головенко

11 Чер, 2024 16:15

Поділитись публікацією
У Коломиї влаштували форум “Всі діти — наші” й оновили Єдиний центр реабілітації та соцпослуг (ФОТО)

З 6 по 7 червня за ініціативи МБФ “СОС Дитячі Містечка” у Коломиї проходив форум “Всі діти — наші”, де голови громад і експерти обговорювали важливість облаштування інклюзивного простору та специфіку бюджетування соціальних послуг у час війни. Також у межах заходу коломияни презентували результати дооснащення Єдиного центру надання реабілітаційних та соціальних послуг міста. 

Про це пише “Галка” з форуму “Всі діти — наші: потреби населення у соціальних послугах”. 

Національна менеджерка проєкту “Право на сім’ю” від “СОС Дитячі містечка” Антоніна Загроцька розповіла, що програма діє у двох областях України — Київській та Івано-Франківській. Серед громад Прикарпаття, які є членами проєкту: Городенківська, Коломийська, Івано-Франківська та віднедавна – Калуська громада.

Форум “Всі діти — наші” в Україні проходить вже втретє. Першою гостей з усіх громад-учасників приймала Городенка, потім Бородянка/Фастів, а тепер і Коломия: 

“Кожного разу наша організація “СОС Дитячі містечка” оснащує та ремонтує в громадах нові соціальні центри. Ми навчаємо фахівців, даємо інклюзивне приміщення для того, щоб соціальні сервіси там працювали якомога краще, і щоб вони справді були доступні. Наша мета — зробити так, щоб кожна людина у своїй громаді почувалася гідно: не з позиції того, хто просить, а того, хто може прийти у приємне місце й дійсно відчути турботу й підтримку у себе вдома”, — каже Антоніна Загроцька.

 

Відтак у Коломийському центрі надання реабілітаційних та соціальних послуг облаштували підіймальну платформу, яка переправлятиме маломобільних дітей та молодь одразу на третій поверх будівлі. За словами міського голови Богдана Станіславського, раніше тут була платформа, проте вона їздила лише до другого поверху, а на третій працівники заносили діток на рухах. 

“Тепер маломобільні люди, що звертаються до центру, можуть без перешкод потрапити до того кабінету, який їм потрібен. Це не перший наш спільний проєкт з “СОС Дитячі Містечка” і я впевнений, що не останній. Дякуємо партнерам за те, що в цей непростий час допомагають нам дбати про комфорт та забезпечення відвідувачів нашого центру”, — зазначає Богдан Станіславський. 

Станом на червень 2024 року, допомогу в реабілітаційному відділенні центру надають 46 дітям з інвалідністю, а також тут реабілітуються дорослі. У закладі можна отримати педагогічні послуги, соціально-психологічну реабілітацію, догляд, транспортування і юридичну консультацію. 

Завідувачка відділення комплексної реабілітації дітей з інвалідністю Ірина Мороз зауважує, що завдяки співпраці “СОС Дитячі Містечка” їм вдалося облаштувати у Центрі затишний простір для навчань і дозвілля: 

“Всі шведські стінки, різні килимки, мати — це все завдяки “СОС Дитячі Містечка”. Нашу кімнату було обладнано інтерактивною підлогою, її використовують дітки до 18 років: як з фізичними порушеннями, так і зі спектром аутизму і синдромом Дауна. Також у нас є ЗD-принтер, і під наглядом нашого спеціаліста дітки виробляють власні роботи”, — говорить Ірина Мороз.

Богдан Станіславський наголошує, що навіть під час війни Коломийська громада залишається соціально орієнтованою, а для якісного розвитку вони стараються залучати іноземних партнерів, неурядових благодійників і постійно пишуть грантові заявки. Так у 2023 році Єдиний центр надання соціальної допомоги та реабілітаційних послуг отримав 10 мільйонів 453 тисячі гривень благодійної допомоги. 

У межах міжнародного проєкту “Право на сім’ю” за фінансового сприяння уряду Німеччини “СОС Дитячі Містечка” проводили консультації для всіх громад-учасників програми щодо планування і бюджетування соціальних послуг. А з червня розпочнуться ще й офлайн тренінги про ефективне формування і залучення капіталу. 

Адвокатка Анастасія Луук з юридичної компанії “Армада” відзначає, що при формуванні бюджетних запитів вкрай важливо чітко прописувати соціальні цілі та рішення, які планують впроваджувати у громаді, адже за відсутності конкретного плану — не буде й фінансування: 

“Громади, з якими ми вже працювали, надавали нам для аналізу документи, щоб ми могли подивитися стратегії розвитку, програми соціального захисту, паспорти бюджетних програм, статути тощо. Це дійсно дуже важливо. Якщо у документах надавача соціальних послуг не визначене коло його повноважень і послуги, які там надають чи хочуть надавати, це призводить до того, що неможливо отримати на це гроші”, — говорить Анастасія Луук. 

Під час форму відбувся й благодійний захід. Всі охочі мали змогу придбати різноманітні вироби вихованців центру позашкільної освіти. Ярмарку організували, аби допомогти 11-річній дівчинці з Донеччини, Дарині Сергієнко, зібрати 50 000 гривень на операцію для її мами. Аби врятувати мамі зір, Даринка зробила і виставила на продаж близько 20 прикрас із бісеру: 

“Мамі потрібні краплі та операція на очі. Влаштувати такий ярмарок мені запропонували в центрі, коли я показала прикраси, які я роблю. У Коломиї я почала ходити на гурток, там в мене є вчителька Ніна Миколаївна, це вона мене навчила плести”, — каже Дарина Сергієнко. 

Як писала “Галка”, 14 березня у Городенці відкрили Центр соціальної підтримки дітей та сімей. Приміщення центру представили після капітального ремонту та оновлення.

Довідково: 

МБО “БФ “СОС Дитячі Містечка” Україна  – благодійна недержавна організація, є членом міжнародної федерації SOS Children’s Villages International (SOS Kinderdorf), що започаткована 75 роки тому і працює у 137 країнах та територіях світу.

В Україні фонд працює 20 років задля попередження сирітства, розвитку сімейних форм виховання для дітей, позбавлених батьківського піклування, та підтримки вразливих родин із дітьми, молоді, яка виходить з-під опіки. За цей час понад 270 дітей отримали нові родини (прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу), понад 7000 дітей залишились у рідних сім’ях та отримують належне батьківське піклування. Протягом 2022-2023 років 417 374 дітей та дорослих отримали різносторонню допомогу організації.

Проєкт “Право на сім’ю”: усунення системних прогалин – підтримка реформ системи захисту дітей в Албанії, Білорусі, Вірменії, Північній Македонії та Україні впроваджується за фінансової підтримки Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

Основна мета проєкту – покращити забезпечення прав дитини з особливим фокусом на підтримці реформи системи альтернативного догляду дітей та процесів деінституціалізації. 

У 2022-2023 роках завдяки проєкту навчання пройшли 714 галузевих фахівців, а саме: керівники та локальні менеджери пілотних громад, які займаються забезпеченням і розвитком соціальних послуг, фахівці соціальної роботи та представники служб у справах дітей.

 

Читайте також: У Коломиї обладнали реабілітаційний зал для дітей з інвалідністю (ФОТО)