Встановлення домофонів без згоди більшості мешканців – незаконне, – Теплий дім

Автор: Застава Максим

26 Чер, 2020 10:41

Встановлення домофонів без згоди більшості мешканців – незаконне, – Теплий дім

У комунальному підприємстві “Теплий дім” наголошують, для встановлення домофону необхідна згода від 75% жителів під’їзду.

Останнім часом до “Теплого дому” почастішали звернення щодо підстав встановлення домофонних систем у житлових будинках, що перебувають в управлінні підприємства.

У підприємстві нагадують, що відповідно до Цивільного кодексу України та Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку”, будь-яке обладнання всередині або за межами будинку, яке обслуговує більше одного житлового або нежитлового приміщення, є чи стає спільним майном багатоквартирного будинку.

Співвласники зобов’язані таке майно утримувати, забезпечувати технічне обслуговування такого обладнання й оплачувати за це.

Однак, рішення щодо спільного майна ухвалюється виключно співвласниками. Зокрема і рішення про встановлення чи, навпаки, демонтаж домофонних систем чинне, якщо за нього проголосувало більш як 75 відсотків загальної кількості співвласників усіх квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку, чи відповідної групи квартир (під’їзд, секція багатоквартирного будинку тощо).

“Водночас інформуємо, що домофонні компанії не отримують згоди від управителя будинку на монтаж чи демонтаж систем, оскільки така згода не передбачена законодавством. Підключення до електричних мереж будинку відбувається також без згоди управителя. На жаль, за наявною інформацією, електропостачальні організації не вимагають рішення співвласників із зазначеного питання”, – кажуть в підприємстві.

З огляду на наведене, у випадку підстав вважати, що монтаж чи демонтаж домофону відбувався з порушенням законодавства, “Теплий дім” радить звертатися до органів захисту прав споживачів.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...