Втратив на війні обидві руки, очі та частково слух: у Франківську прооперували обличчя Андрія Смоленського (ФОТО)

Автор: Андрій Макітра

30 Жов, 2023 08:50

Поділитись публікацією
Втратив на війні обидві руки, очі та частково слух: у Франківську прооперували обличчя Андрія Смоленського (ФОТО)

У травні 2023 року під час виконання одного зі завдань на Запорізькому напрямку, Андрій Смоленський потрапив під російський артобстріл. В результаті поранень, 27-річний захисник втратив обидві руки, очі та частково слух. В Івано-Франківську воїну прооперували обличчя реконструктивні хірурги з Канади та Америки у рамках жовтневої медичної місії.

Про це пише Галка з посиланням на пресслужбу департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.

Після поранень на фронті Андрій Смоленський пережив вже майже два десятки операцій, навчити знову самостійно ходити.

“Після проведених раніше втручань, на обличчі хлопця утворився великий рубець, який болісно стягував його шкіру”, – зазначають у департаменті.

Позбавити болю та покращити естетику лиця взялися реконструктивні хірурги з Канади та Америки у рамках місії Face The Future Ukraine Medical Mission (Жовтень 2023), яка відбулась в Івано-Франківську.

Вони разом з українськими колегами у Франківську провели 6-годинну операцію, під час якої висікли деформовану тканину, встановили титановий імплант під око замість розтрощеної кістки, пересадили жирову тканину та шкіру з шиї, підготували око для встановлення косметичних імплантатів.

Доктор Пітер Адамсон, засновник та президент Face the Future Foundation та професор медичного університету Торонто, розповідає, що це дуже важкий випадок, бо у пацієнта комбіновані багато травм одночасно, а більшість кісток і мʼязів обличчя відсутні після поранення.

Окрім Андрія іноземні фахівці прооперували ще 30 військових. Усі вони мають тяжкі мінно-вибухові поранення обличчя та шиї: пошкодження орбіти ока, тяжкі поранення носа та відсутність фрагментів щелеп.

Як раніше писала Галка, місія канадських та американських пластичних хірургів «Face the Future Ukraine» завершила свою роботу в Івано-Франківську. Іноземні фахівці провели 30 пластичних операцій військовим та цивільним, постраждалим від війни. 

*Фото зі сторінки департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.