Вулики з пінополістиролу для комерційного бджільництва: переваги та недоліки
12 Вер, 2024 13:48
Сьогодні для комерційного бджільництва в більшості використовується пінополістирол – твердий пластик, який застосовується також для виготовлення харчового пакування, посуду, сувенірів, іграшок та інших виробів. Використовуючи вулик ППС, пасічники захищають ефективно комах від холоду взимку, надмірної спеки влітку, адже різкі зміни температури дуже впливають на медоносність бджіл.
Особливості вуликів з пінополістиролу та їх переваги
Бджолярі надають перевагу вуликам з ППС завдяки таким їх особливостям:
- вони створюють комфортний мікроклімат;
- легкі у використанні;
- не мають шорсткостей, сучків та інших дефектів на поверхні;
- забезпечують тривалість експлуатації;
- мають естетичний вигляд.
Ще одна перевага полягає в тому, що вулики з пінополістиролу перешкоджають розвитку гнильцю, варроатозу (захворювання медоносних бджіл, яке викликається кліщами) та інших бджолиних хвороб. Поряд з перевагами вулики з пінополістиролу мають і недоліки. Це стосується не технології, а конструкції: міцність внутрішніх корпусів та незручна чистка від прополісу. Але, виходячи з переваг, які надає пінополістирол, можна ці недоліки вважати мізерними.
Вулик ППУ (з пінополіуретану) теж став популярним у комерційному бджільництві, адже він має низку переваг порівняно з традиційними вуликами, зробленими з дерева. Конструкції з ППУ щільніші також, ніж вулики з пінопласту, це робить їх непривабливими для гризунів. Купити вулик ППУ можна онлайн в різних інтернет-магазинах.
Як вулики з пінополістиролу впливають на ефективність комерційних пасік
Вулики з ППС стали оптимальним рішенням для більшості пасічників. Вони мають численні переваги, серед яких:
- міцність;
- легкість;
- довговічність.
Чи підходять вулики з пінополістиролу для комерційного використання
Вулики з пінополістиролу можуть бути однокорпусними та багатокорпусними, тому не буде проблем, підібрати конструкцію, потрібну для кожної бджолосім’ї. Це виправданий вибір для ефективного розвитку як малих, так і великих пасік.
Невелика вага вуликів з ППС робить їх більш придатними для транспортування. Їх легше та зручніше вивозити на поля під час цвітіння гречки, соняшника, різнотрав’я чи акації. Вони мають тривалий експлуатаційний ресурс, оскільки пінополістирол не гниє, не деформується, в ньому не розвиваються грибки та бактерії. Традиційні дерев’яні вулики потребують періодичного фарбування для захисту від негативних зовнішніх атмосферних впливів, таких як дощ та палюче сонце. Це знижує їх привабливість для комерційного використання.
Реклама