Види карток пам’яті для портативної електроніки. Що потрібно знати перед покупкою?

Автор: Назарій Боднарчук

03 Oct, 2022 18:43

Поділитись публікацією
Види карток пам’яті для портативної електроніки. Що потрібно знати перед покупкою?

Більшість мобільних пристроїв в даний час спроектовані таким чином, що немає перешкод для розширення внутрішньої пам’яті.

Таким чином, картка пам’яті дозволяє збільшити можливості камер, смартфонів та іншого мобільного обладнання. Додаткові накопичувачі відрізняються розмірами, ємністю, швидкістю запису та швидкістю читання даних.

Карти пам’яті – що це?

 Картка пам’яті — це невеликий портативний пристрій, який дозволяє багаторазово зберігати на ньому дані. Для роботи флешки не потрібне зовнішнє джерело живлення. Інформація, що зберігається на ній, залишається недоторканою, якщо витягти її зі смартфона, планшета і т.д.

 Карти пам’яті є надзвичайно довговічними, що звичайно дуже важливо, якщо вони використовуються для довготривалого зберігання великого обсягу даних. Наприклад, такі варіанти https://www.aks.ua/uk/catalog/karta-pamyati/obem-pamyati/512-gb можуть вміщувати до 512Gb різних файлів. Шанс випадково пошкодити накопичувач малий порівняно, наприклад, із жорсткими дисками. Більшість осередків пам’яті працюють за технологією flash, що означає, що вони не мають рухомих частин і тому більш стійкі до ударів, падінь, високої вологості та низьких температур.

Типи карток пам’яті

Подібні аксесуари є на ринку вже багато років. За цей час з’явилося багато варіантів виконання цих невеликих пристроїв, що запам’ятовують. Сьогодні найширше використовується Secure Digital (SD). Вони практично повністю замінили такі технології як Compact Flash, xD-Picture Card або Multimedia Card.

 Найпопулярніші карти пам’яті, що використовуються у пристроях:

  • SD (Secure Digital), представлені на ринку з 1999 року, досі мають велику популярність. Залежно від розміру карти SD поділяються на: SD
  • SDHC (Secure Digital High Capacity) – розміри цієї карти такі ж, як у SD-карт, вони мають більшу ємність та вищу швидкість запису до 80Мб/с. Найменша версія карток SDHC – це microSDHC.
  • CF (CompactFlash) – встановлюються в цифрових камерах.
  • SDXC (Secure Digital Extended Capacity) продуктивні та ємні карти. У цьому випадку також є версії microSDXC, які використовуються в мобільних пристроях.

 Карти пам’яті у зменшеному вигляді micro також можна використовувати як повнорозмірні карти, оскільки на ринку доступні спеціальні адаптери, які використовуються для їхньої вставки у пристрої. Найбільш популярними носіями є моделі на 256Gb, ознайомитися з асортиментом можна за посиланням https://www.aks.ua/uk/catalog/karta-pamyati/obem-pamyati/256-gb.