Види криптовалют та їх особливості

22 Лис, 2023 10:01

Поділитись публікацією
Види криптовалют та їх особливості

Наразі в світі існує багато різновидів криптовалюти. Але спочатку були лише біткоїни. Далі почали з’являтися інші види цифрових монет окрім біткоїнів, а саме токени та альткоїни. У кожної групи свої відмінності, переваги та недоліки. Електронні гроші прийнято називати цифровою валютою, яка має властивості фіатних грошей. Цифровими можна назвати всі види віртуальних валют та криптовалюту. Іноді зустрічається й інша назва цифрових грошей – кіберготівка.

Треба розібратися у тому, біткоін що це таке взагалі? Під біткоїнами розуміють криптовалюту, яка з’явилася першою, але й досі вона залишається провідною з усіх цифрових монет зважаючі на ринкову капіталізацію.

Криптовалюта та її різновиди

Що таке криптовалюта? Криптовалюта є різновидом віртуальної валюти. ЇЇ створюють криптографічними засобами та за допомогою математичних обчислень, пов’язаних з блокчейном. До криптовалюти відносяться альткоїни, стейблкоїни та інші їх різновиди. Мова йде про віртуальну та цифрову валюту, існуючу на просторі інтернету, яку створили за допомогою криптографічних алгоритмів. Криптовалюти існує дуже багато, десь близько дев’ятнадцяти тисяч різновидів. І у кожної з них свої особливості.

Розподілення криптовалют

Перш ніж почати розглядати кожен з видів цифрових монет, слід зазначити, що токени діляться на кілька великих груп. У кожної з них є спільні характеристики та особливості, а також спільні риси.

Існує умовне розподілення всіх існуючих токенів:

  • альткоїни;
  • токени;
  • біткоїни (перший вид криптовалюти, який і досі є провідною з усіх існуючих цифрових монет, якщо враховувати рівень капіталізації).

Криптомонети передаються користувачами від одного до іншого за допомогою електронних гаманців. Банки участь в цьому не беруть, як і інші платіжні системи, фінансові установи. Система цифрових монет є децентралізованою. Історії кожної транзакції або їх ще називають блокчейном, зберігають на пристроях великої кількості користувачів.

Біткоїни та їх визначення

Біткоїн можна розглядати як глобальну однорангову електронну платіжну систему, що дає змогу кожній зі сторін здійснювати угоди, не залучаючи посередників (банки, інші фінустанови). Саме біткоїни найчастіше розглядають у якості цифрової альтернативи фіатній валюті або золоту. У той самий час біткоїни мають низку дуже важливих відмінностей від звичайних фіатних грошей.

Всім відомо, що традиційні гроші друкуються центробанками, які є частиною державних установ. Якщо надрукувати велику кількість грошей, можлива інфляція. Але біткоїнів у світі існує обмежена кількість. Виробництво біткоїнів обмежує програма. Максимально можливий об’єм цієї криптовалюти – двадцять один мільйон монет. Щоб здійснити онлайн обмін криптовалюти, потрібно зайти на сайт однієї з найбільших криптовалютних бірж Європи – WhiteBIT. Там же можна переглянути реальний курс криптовалют на теперішній час.

Альткоїни та їх особливості

Одразу після появи біткоїнів з’явилися альткоїни – альтернативні віртуальні монети. Їх розробники вирішили взяти за основу програмний код біткоїну, але вносили при цьому деякі зміни для створення нових криптомонет. Першим альктоїном став Лайткоїн. В нього була в чотири рази вища пропускна здатність. Трохи згодом виникли Доджкоїни.

Стейблкоїни – історія виникнення

Курс криптовалют постійно змінюється. Це називається волатильністю. Просто не існує ніяких регуляторів для впливу на курс криптовалют чи саме біткоїнів. ВТС є децентралізованою системою. Щоб надати хоч якусь стабільність та передбачуваність криптовалюті вирішили створити альткоїни або стейблкоїни з забезпеченим курсом. Фіатні валюти підкріплені доларом, євро, золотом. Отак і ціна стейблкоїнів має підкріплення фінансовими активами.

Самий відомий стейблкоїн – це криптовалюта USDT від Тизер. USDT забезпечується доларами. Але це не єдиний різновид стейблкоїнів. Майнити такий вид токенів неможливо, тому що їх випускають централізовані приватні компанії. І кількість стейблкоїнів не обмежена.

Що таке токени

Не можна вважати токени криптовалютою. Мова йде про деякі з грошових сурогатів. Також можна порівняти їх з віртуальними цінними паперами. Іноді токени називають просто електронними жетонами. В них є деякі відмінності від криптомонет – токени випускають і децентралізовано, і централізовано. Якщо криптомонети в будь-якому разі ґрунтуються на технології блокчейну, то токени ні.

NFT – це особливий різновид невзаємозамінних токенів. Вони надбали популярністі досить нещодавно. Також вони мають головну особливість – кожен з токенів у складі системи унікальний, його не можна нічим замінити. Саме тому NFT воліють використовувати у якості підтвердження прав власності на будь-яких з віртуальних об’єктів. Кожен з NFT-токенів прив’язаний до об’єкту з інтернету. Лише після прив’язки його можна продати. Мова йде про логотипи, картини – будь-що.

Саме тому, щоб зменшити зовнішній вплив на валюту, був створений біткоїн. Віртуальні монети передаються користувачами один одному шляхом перерахування з одного електронного гаманця на інший. Жоден з людей не зможе володіти повністю всією мережею и виконувати роль банку. Ніяких монополістів. Всі різновиди альткоїнів працюють незалежно у власній мережі з використанням технології розподільного реєстру. Самим відомим і популярним прикладом цього є технологія блокчейну. Кожен з альткоїнів є унікальним. Щоб вміти користуватися криптовалютою, не втратити її та не стати жертвою зловмисників, потрібно якомога більше дізнатися про кожен з різновидів токенів та правила користування ними.

ПРОМО