Викладачка УКД – серед 30 правників, які змогли відвідати Верховний Суд Великої Британії (ФОТО)

Автор: Костинюк Олександр

24 Jan, 2023 12:33

Поділитись публікацією
Викладачка УКД – серед 30 правників, які змогли відвідати Верховний Суд Великої Британії (ФОТО)

Днями 30 українських правників були запрошені з візитом до Верховного Суду Великої Британії. Серед них – завідувачка кафедри права та публічного управління Університету Короля Данила Ірина Припхан.

В межах цієї унікальної для української правничої спільноти події, учасники мали нагоду бути присутніми на слуханні справи у Верховному Суді Великої Британії, а також особисто поспілкувалися із заступником Голови Верховного Суду Великої Британії Лордом Патріком Годжем.

Розмова точилася навколо порівняльних аспектів судочинства в Україні та Великій Британії, а також становища українських адвокатів в умовах війни в Україні, передає “Галка”.

За словами Ірини Припхан, судовий процес у Великій Британії є більш чітким, структурованим та беземоційним, ніж в Україні, оскільки у ньому беруть участь виключно професійні адвокати. До того ж, самі адвокати у цій країні поділяються на дві категорії: соліситори, які займаються документальною підготовкою справи, та барістери, саме ті адвокати, які єдині наділені правом виступати в суді та представляти там інтереси своїх клієнтів. Кожна з цих категорій адвокатів проходить суворий відбір та спеціальне навчання:

«На моє переконання, цінним для українських адвокатів може бути досвід командної роботи британських юристів. Дуже часто над однією справою працює команда адвокатів, які націлені на один результат, та робота яких є злагодженою. При цьому, перемога усієї команди – це перемога кожного, й поразка буде спільним програшем, незалежно від того, яким був вклад кожного члена команди у справу. Саме колективні кейсові завдання зі спеціалізованих галузевих дисциплін варто більш інтенсивно впроваджувати в українських ЗВО. Навики командної роботи варто починати формувати ще з перших курсів, про що свідчить досвід кращих іноземних ЗВО. Адвокат, який спеціалізується в податковому праві, ніколи не візьметься, до прикладу, за кримінальну справу, оскільки це загрожує йому великими репутаційними втратами. Тим більше, що інтереси клієнта завжди на першому місці”.

“На мою думку, саме вузьку спеціалізацію варто більш інтенсивно впроваджувати в навчанні студентів-юристів старших курсів. На сучасному етапі у більшості ЗВО України студенти-правники вивчають усі чи більшість галузей права, що, на етапі завершення навчання, не дає випускнику необхідних глибоких знань, вмінь чи навичок. І, зрозуміло, що, прийшовши на роботу, такому молодому юристу буде важко скласти конкуренцію іншому своєму колезі, який навчався у ЗВО, де, як мінімум, на останньому курсі бакалаврату та в магістратурі була запроваджена спеціалізація”, – наголошує Ірина Припхан.