Виконком послухався Марцінківа і зупинив дію підвищених ним же тарифів на квартплату

Автор: Вадим Войтик

04 Лис, 2022 14:50

Поділитись публікацією
Виконком послухався Марцінківа і зупинив дію підвищених ним же тарифів на квартплату

Виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради зупинив “застосування ціни послуги з управління багатоквартирним будинком на період дії воєнного стану”. Два місяці до того, попри військовий стан, він ціну підвищив. 

Відповідне рішення від 20 жовтня 2022 р. за підписом Руслана Марцінківа оприлюднено на сайті нормативних актів

  1. Зупинити на період дії воєнного стану застосування ціни послуги з управління багатоквартирним будинком, визначеної договорами, укладеними з управителями, згідно рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 18.08.2022року № 747.
  2. Управителям багатоквартирних будинків на території Івано-Франківської міської територіальної громади, призначених за результатами конкурсу, згідно рішення виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради від 18.08.2022року № 747, на період дії воєнного стану, надавати послуги з управління багатоквартирним будинком за цінами, які застосовувались ними до укладення Договорів.

Нагадаємо, іванофранківці у соціальних мережах почали розміщувати обурливі дописи щодо підвищення квартплати у два-три рази. На їхню думку, це незаконно.

13 жовтня мер відреагував і начебто скасував своє рішення про підвищення тарифів

“Рішення про підвищення квартплати “Комфортним домом” зупинене до скасування воєнного стану в державі! Зобов’язано “Комфортний дім” переглянути тариф”, – ййшлося у дописі Марцінківа.

Втім, на момент цього оголошення підвищені тарифи залишалися в силі, оскільки сам мер не має відповідних повноважень.

На думку юристів, опитаних “Галкою”, нове рішення виконкому теж виходить за межі правового поля. Крім того, воно не містить вимог про перерахунок за період, коли нові, високі тарифи, все ж діяли. 

Нагадаємо, схему підвищення квартплати з огляду на зміни законодавства, у мерії Івано-Франківська винайшли на початку 2022 р. Для цього оголосили начебто конкурс, який через початок повномасштабного вторгнення росії “пригальмували”, але в серпні все ж провели

Завадити підвищенню квартплати могли самі мешканці будинків шляхом її встановлення на зборах з управителем чи вибором іншого управителя. Втім, вочевидь більшість містян новини про майбутнє зростання тарифів упустили. 

До слова, раніше Марцінків після публікацій “Галки” вже скасовував оплату скандальної “клумби ЗСУ”.

Читайте також: Марцінків пропонує гроші, аби піти від “Комфортного дому”