“Вимкнення будуть до кінця літа і, ймовірно, зимою”, – директор Прикарпаттяобленерго

Автор: Іра Блаженко

28 Тра, 2024 11:19

Поділитись публікацією
“Вимкнення будуть до кінця літа і, ймовірно, зимою”, – директор Прикарпаттяобленерго

Вимкнення електроенергії в Україні сьогодні залежать від різних факторів: обстрілів станцій, стану обладнання, а також погодних умов. Ці фактори визначають графіки погодинних вимкнень. 

Про це директор з управління активами “Прикарпаттяобленерго” Олег Сеник повідомив у ефірі РАІ, пише “Галка“.

“Вимкнення будуть до кінця літа і ймовірно зимою. Нас чекають вимкнення тривалий час. Скоріш за все до кінця війни. Щось будуть ремонтувати, а щось будуть бомбити. Якихось дуже великих покращень, скоріше за все, не буде”, – каже Олег Сеник. 

Щоб покрити потреби, Україна запитує аварійне постачання закордону щодоби. За словами директора “Прикарпаттяобленерго”, слід враховувати, що заживити із цієї енергії всю країну неможливо, оскільки обмеження на перетин – бракує зв’язків через які енергію можна передати. 

“Це допомога, але це не може розглядатися як живлення від Європи”, – зазначив Сеник.

Ситуація із енергопостачанням є важчою вночі ніж вдень, оскільки вдень працюють сонячні електростанції. Тому обмеження корелюються також із погодними умовами.

“Якщо сонячний день, то в денний період ми йдемо без лімітів. Коли похмуро, обмеження є і в день. Обмеження залежать від обладнання, погоди, сонячних станцій. Тобто від багатьох факторів”, – каже Олег Сеник.

Також директор “Прикарпаттяобленерго” пояснив, що енергетики намагаються під час “жовтого кольору” у графіку не вимикати світло, та попередити важливо, що є ймовірність вимкнення.

Читайте також: Графіки погодинних вимкнень світла для Прикарпаття на 13 червня