Вимкнення з першого жовтня не плануються: у Міненерго спростовують нашумілий фейк

Автор: Застава Максим

13 Вер, 2023 19:00

Поділитись публікацією
Вимкнення з першого жовтня не плануються: у Міненерго спростовують нашумілий фейк

Мережею шириться інформація про вимкнення електроенергії з першого жовтня. У Міненерго заявляють, інформація є неправдивою.

Читайте також: 26 травня на Прикарпатті може минути без знеструмлень — енергетики

Про це пише “Галка” з посиланням на Міністерство.

За словами енергетиків, в Україні триває наймасштабніша за всі часи незалежності ремонтна кампанія.

“Завдяки цим зусиллям енергосистема повною мірою буде готова до проходження опалювального сезону без відключень електроенергії та відповідно обмежень споживачів. Електроенергії, виробленої українськими електростанціями, наразі достатньо для забезпечення потреб споживачів. У денні години спостерігається профіцит потужностей. А тому застосування відключень з 1 жовтня у будь-якому з регіонів країни не планується“, – наголошують у Міністерстві енергетики.

Однак відключення споживачів можливі у випадку пошкодження енергетичної інфраструктури ворогом під час обстрілів, як це відбувалося минулого опалювального сезону. Враховуючи, що торік у деяких регіонах виникали ситуації із несправедливим розподілом електроенергії між споживачами, операторами системи розподілу були розроблені та заздалегідь опубліковані графіки можливих відключень, які можуть бути застосовані виключно у разі обстрілів та пошкодження енергетичного обладнання.

“На сьогодні жодних відключень побутових споживачів під час усього осінньо-зимового періоду не передбачається”, – додають у Міненерго.

Як писала “Галка”, “Укренерго” погодило нові графіки обмежень та вимкнень світла на випадок атаки ворогом енергооб’єктів.