Вимушені згорнути виробництво в Івано-Франківську, – очільниця компанії, що була релокована з Бучі

Автор: Вадим Войтик

06 Вер, 2023 17:01

Поділитись публікацією
Вимушені згорнути виробництво в Івано-Франківську, – очільниця компанії, що була релокована з Бучі

Компанія Pilab, що створює натуральну косметику, яка у 2022 році релокувалася з Бучі до Івано-Франківська, закрила своє виробництво у столиці Прикарпаття.

Про це “Галку” поінформувала Олена Захаревич, співзасновниця компанії. 

“На жаль, ми були вимушені згорнути виробництво в Івано-Франківську, – сказала пані Олена. – Ваше місто не для виробництва. Логістика міста, інфраструктура ок. А от найбільша проблема – це персонал. Просто неможливо знайти кваліфікованих кадрів, причому ті, що є, мають дуже високі вимоги по зарплаті. А навчиш людину з нуля – через деякий час звільняється”. 

На думку підприємиці в Івано-Франківську є тяжіння до тіньових розрахунків. Постачальника чи підрядника, який би працював з ПДВ знайти практично не можливо. Більшість воліють працювати лише готівкою, бажано у валюті. 

Вкрай негативними факторами для ведення бізнесу в обласному центрі Прикарпаття також вона назвала завищення реальної ціни послуг та тотальна необов’язковість у їх наданні.

“Щодо влади, то нічого поганого не можу сказати. І мер, і інші чиновники нас уважно слухали, записували наші питання, помогли нам з пошуком оренди. Але і допомоги особливої не було. Так, слова”, – додала пані Олена.

Наразі виробництво Pilab у повному обсязі відновлено в Бучі Київської області.

Як повідомляли ЗМІ, Pilab – один із понад 50 бізнесів, які релокувалися до Івано-Франківська з початком повномасштабного вторгнення. Pilab – компанія повного циклу, яка спеціалізується на безпечних та натуральних косметичних продуктах, працює з 2016 року.