Вирубка – це збір урожаю, – головний лісівник Прикарпаття пояснив, коли рубки не шкодять лісу
31 Лип, 2022 10:24
В інтерв’ю “Галці” головний лісівник Прикарпаття Сергій Кокоць пояснив, коли вирубки не шкодять лісу, та навіть є необхідними.
Читайте також: Самовільні рубки, захоплення землі: у Ворохтянському лісгоспі виявили масові порушення. Лісничим оголосили догани
– Найчастіше будь-яка рубка лісу чи навіть одне зрізане дерево сприймається населенням негативно. Як переконати, що не всі вирубки завдають шкоди лісу і в деяких випадках необхідні?
– Вирубка лісу – це збір урожаю. Як пшеницю сіють і жнуть раз у рік, так і деревину збирають. Правда, сівозміна у лісівників не раз у рік, а раз у 70-80 років. Крім того, є заходи, під час яких забираються хворі та пошкоджені дерева. Внаслідок кліматичних змін, масово всихає ялина. Не забуваймо про буреломи та вітровали, на місці яких лісівники повинні створювати нові насадження.
Ми практикуємо робити якнайменше суцільних вирубок, практикуємо робити вибіркові способи рубання, поступові. Ну але, де вже куртиною всохла смерека, то там уже немає потреби щось вибирати.
Вирубка – це так само, як рана на тілі людини після хірургічного втручання. Там і “йод”, і “зеленка”, і “шви”. І це все мусить загоїтися, і за рік-два затягується. Громадськості ми відкрито кажемо – у нас немає жодного гектара площі лісових земель, де не посаджені після рубки лісові культури.
Ми також намагаємося максимально зберегти підріст, який є на місцях заготівлі. Говоримо із заготівельними бригадами, преміюємо їх за те, щоб вони в роботі максимально зберегли молоде покоління лісу.
Повне інтерв’ю з начальником Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства читайте за посиланням: