Високий рівень кесаревого і відсутність договорів: три прикарпатські лікарні приймали пологи з порушеннями

Автор: Іра Блаженко

15 Лип, 2024 12:31

Поділитись публікацією
Високий рівень кесаревого і відсутність договорів: три прикарпатські лікарні приймали пологи з порушеннями

15 липня в Івано-Франківську розповіли про результати моніторингу НСЗУ медзакладів на Прикарпатті за Програмою медичних гарантій. У прикарпатських медичних закладах виявлено порушення.

Читайте також: На Прикарпатті 27 пацієнток скористалися безоплатним лікуванням безпліддя за Програмою медичних гарантій

Про це пише “Галка” з місця події.

Голова Національної служби здоровʼя України Наталія Гусак розповідає, що цьогоріч поставили вектор на моніторинг медичних закладів:

  • автоматичний, що здійснюється дистанційно
  • фактичний, через візити, які здійснюють при наявності скарг від пацієнтів.

У 2024 році моніторили лікувальні заклади, де надавали послуги при інсульті, інфаркту, пологи та допомогу новонародженим з ускладненнями.

“Ми не фінансуємо медичні заклади, а закуповуємо медичні послуги у цих закладах для українців. Для нас важливо, що ми закуповуємо їх за відповідними умовами та наявністю обладнання, тому для нас важливо, щоб на 7-му році медичної реформи ці послуги надавалася відповідно до умов договору”, – зазначила голова НСЗУ.

Автоматичний моніторинг НСЗУ виявив три лікарні на Прикарпатті, які приймали пологи, не маючи відповідного договору з НСЗУ, у тому числі робили кесарів розтин.

Голова НСЗУ Наталія Гусак розповідає, що медичний заклад вважається безпечним для приймання пологів, коли у рік вони надають 400 таких послуг. При такій цифрі показник 15% кесаревого розтину є високий. У прикарпатських медичних закладах відсоток кесаревого 30%.

“Такий відсоток кесаревого – це очевидне порушення. Цим має займатися Міністерство здоровʼя та правоохоронні органи, бо це порушення будь-яких стандартів. Снятинська багатопрофільна і Бурштинська центральна лікарні залишають жінок у себе народжувати, коли у є державні пологові відділення, де держава гарантує безплатну і відповідно до стандарту послугу. Ми розуміємо, чому такий високий відсоток (ред. кесаревих), бо, на жаль, на цьому заробляють лікарі. Але це не про безпеку пацієнтів та дітей”, – зазначила Наталія Гусак.

За перший квартал 2024 року у Бурштинській центральній міській лікарні прийняли 36 пологів і у 3 випадках робили кесарів розтин. У Снятинській багатопрофільній лікарні прийняли 31 пологи, з яких 6 – кесарів розтин. У Яремчанській центральній міській лікарні з 30 прийнятих пологів у 9 випадках робили кесарів розтин.

Наслідки порушення для цих закладів – розірвання договору і повернення коштів за надані послуги. Також на наступний рік НСЗУ не укладатиме договір із лікувальними закладами, де кесарів розтин перевищує 25%. Проте, Наталія Гусак каже, що це все одно великий відсоток.