Всі ми запитуємо себе, чи потрібна нам витяжка? Безперечно потрібна. Її мета не допускати осідання жиру на кахлі, меблі та підлогу, збирати запахи від горіння олії та продуктів.
При її використанні ви полегшуєте собі прибирання на кухні. Функції у витяжок практично однакові, все залежить від моделі. Що таке витяжка – це конструкція для очищення повітря від запаху та парів. Вони особливо необхідні у квартирах студіях. Чим менше приміщення, тим компактнішою повинна бути витяжка, щоб не псувати інтер’єр. Багато хто цікавиться, а чи потрібна вона якщо у будинку електроплита ? Звісно так. Адже ви на ній готуєте так само як і на газовій.
Поради при виборі витяжки
Найкращий варіант, щоб витяжка і плита були однакові по ширині і довжині. Якщо витяжка більша ніж плита, то це допустимо, якщо менше, то не рекомендується. Витяжки поділяються на три типи:
- Острівні – це декоративна будова з телескопічною трубкою. Вони підходять у приміщення з різною висотою стін та кріпляться до стелі.
- Настінні – діагональні та вертикальні витяжки, і кріпляться вони до стіни.
- Стельові – вони плоскі та непомітні, вбудовуються у стелю. Підійдуть тим, у кого інші конструкції не підходять за дизайном.
Вибираючи витяжку бажано дотримуватись наступних правил:
- Продуктивність – головна технічна характеристика. Щоб дізнатися яка потрібна саме вам, можна розрахувати самостійно. Якщо у вас кухня 10 кв. а висота стелі 3м. (10×3)×12=360×1,3=470 саме така продуктивність потрібна для вашої кухні.
- Шум – на приготування їжі у нас часто витрачається багато часу, і гул вентиляції може діяти на нашу нервову систему. Купуючи витяжку зверніть увагу на рівень шуму, 35 Дб дуже тихий, 45 Дб звук розмови в 10м від вас, до 50 Дб не завдаватиме незручностей, понад 50 Дб краще не купувати.
- Фільтр очищення – їх два види, одноразові потребують постійної заміни, непрактичні і дорого обходяться. Багаторазові виготовляють із сталі або алюмінію, легко чистяться за допомогою засобів для чищення.
- Жирові можуть бути як багаторазового, так і одноразового використання. На деяких витяжках є індикатор забруднення.
- Вугільні – використовуються для моделей з циркуляцією. Змінюються у міру забруднення, раз на два місяці або раз на рік.
- Управління – електронне із сенсорною панеллю та працює від натискання кнопки. Механічне регулюється за допомогою кнопок або повзунків.
Тепер ви знаєте як правильно вибрати витяжку за її функціями для вашого комфорту та затишку.