Вживання енергетиків може викликати алкоголізм

Автор: Турій Роман

22 Лип, 2014 14:23

Поділитись публікацією
Вживання енергетиків може викликати алкоголізм

Кофеїн у поєднанні зі спиртом викликає сильне бажання “повторити”, що загрожує алкоголізмом.

Австралійські вчені виявили нову підступну властивість напоїв-енергетиків, що містять великі дози кофеїну. Виявилося, що поєднання цієї тонізуючої речовини та інших компонентів енергетиків з алкоголем викликає набагато більше бажання випити  в порівнянні з коктейлями, що не містять енергетиків, інформує health-ua.org.

Співробітники Національного університету Австралії (Australian National University) запросили для участі в експерименті 75 чоловіків і жінок у віці від 18 до 30 років.

Половині учасників запропонували випити коктейль, що містив 2 порції горілки (близько 60 г), фруктовий сік і популярний напій-енергетик, або такий же коктейль, в якому енергетичний напій був замінений звичайною газованою водою.

Автори дослідження стверджують, що наявність у складі коктейлю енергетика значно підвищувало бажання «додати» у порівнянні з коктейлями, в яких крім горілки та фруктового соку містилася звичайна газована вода.

Австралійські вчені стверджують, що у виявленого ними явища є, як мінімум, 2 негативні властивості.

По-перше, при регулярному вживанні коктейлів зі спиртним і енергетиками у людини цілком може швидко розвинутися алкогольна залежність.

По-друге, вживання таких коктейлів може протягом деякого часу маскувати сп’яніння завдяки тонізуючого впливу кофеїну.

Це може призвести до помилкового почуття безпеки, ейфорії, споживанню занадто великої кількості алкоголю і важкого отруєння спиртними напоями.