У “військовому містечку” Івано-Франківська освятили новий храм УГКЦ

Автор: Валько Юрій

31 Сер, 2014 18:27

Поділитись публікацією
У “військовому містечку” Івано-Франківська освятили новий храм УГКЦ

Нову церкву Вознесіння Господнього Української Греко-Католицької церкви урочисто освятили в Івано-Франківську 31 серпня. Її звели у дворі будинків № 134б, 136, 138, 140 по вулиці Чорновола. 

Читайте також: "Потрібно перевіряти тих людей, які переїхали": Марцінків про скандал в автобусі

Парафія у цьому місці створена ще у 2008 році. Тоді віруючі заклали камінь під храм, а поруч звели каплицю. Спорудження самої церкви тривало останні три з половиною роки. Особливих меценатів робіт, визнав парох парафії отець Іван Сас, не було. Будівництво переважно спонсорували навколишні мешканці. Часто вони бралися і до фізичної праці.

Результатом самопожертви іванофранківців з “військового містечка” стало нинішнє освячення храму, участь у якому взяв правлячий архиєрей Івано-Франківської єпархії УГКЦ владика Володимир Війтишин та народний депутат України Руслан Марцінків.  Останній переконаний – зведення церкви УГКЦ саме в цьому мікрорайоні міста, де живе чимало військових у запасі, має символічне значення – “ця добра подія засвідчує наступ українського світу на руский мир“.

Сьогодні відкритий храм Вознесіння Господнього в дворах на вул. Чорновола у військовому городку. Цей район найбільший куток російськомовних відставників і тому ця добра подія засвідчує наступ українського світу на руский мир. В цьому районі функціонує церква упц мп і відкриття парафії угкц – є символічним. До речі доріжки з плитки робив власноручно в цьому дворі депутат міської ради від ВО “Свобода” Андрій Грималюк, а тепер він вояк АЙДАРУ, – написав у соцмережі Руслан Марцінків.

До речі церкві притаманна неканонічна, сучасна архітектура. До свята навколишню територію облаштували і комунальники – “Єдиний Розрахунковий Центр” завершив прокладку пішохідних доріжок з бруківки. 

Щоправда  у храмі Вознесіння Господнього ще залишається чимало потреб. На часі – завершення фасаду, і внутрішні роботи, зокрема потрібен церковний інвентар.

Фото – Юрій Гриньків