“Я не хочу розмовляти мовою, якою бомблять моє дитинство”, – співак Володимир Дантес (ВІДЕО)

Автор: Застава Максим

29 Nov, 2022 14:14

Поділитись публікацією
“Я не хочу розмовляти мовою, якою бомблять моє дитинство”, – співак Володимир Дантес (ВІДЕО)

Володимир Дантес – український співак, телеведучий та шоумен – розповів, чому більше не хоче розмовляти російською і про свій перехід на українську. Також він поділився причинами розриву з Надьою Дорофєєвою.

Читайте також: Я в росії кошти заробляв і вкладав їх в українську культуру, - Олег Скрипка (ВІДЕО)

Про це та інше Дантес розповів у свіжому випуску ютуб-проєкту “Розмова” ведучому Сергію Лиховиді.

– Наскільки складним був перехід на українську?

– Насправді, я почав вивчати українську два роки тому. Я згідний з Костею Трембовецьким, що багато хто з артистів не визнає, що вони розмивали кордони. Я та сама людина, яка розмивала кордони, я та сама людина, яка казала: “какая разніца?”, тому що я виріс у російськомовній родині.

Я грав у спектаклях у палаці дитячо-юнацької творчості й там ми грали українською – це було на початку двохтисячних. Серіал “Друзі”, мультики – все було українською і мені подобався український переклад, але говорив російською.

У 2015, як мені здалося, почали дуже сильно пресувати людей, які розмовляють російською на телебаченні і я почав ловити наративи ті, які мені ближчі, легші. “Австрія – у неї немає своєї рідної мови й вона не перестає від цього бути країною, у Бельгії є дві мови державні й все нормально” – ну ось вам приклади. І я, як егоїстична людина, думав тільки про себе.

І два роки тому, коли я вже змирився з квотами, почав вивчати й зрозумів, що все прикольно. Юля Заремба, вчителька моя, дуже їй дякую, вона мене заохочувала й мені було дуже прикольно з нею займатися.

Повністю перейшов на українську влітку 2022 року. По-перше, мені сказали, що українська мова – це сексі. І коли я почав писати пісні – вони самі почали вистрелювати з мене. І я зрозумів, що коли ти спілкуєшся російською, ти не можеш потім спокійно переходити на українську, тому що це важко, це взагалі різні мови. І я сам у себе спитав, навіщо мені російська?

Я не хочу розмовляти тією мовою, якою бомблять моє дитинство!

– Ти думаєш над україномовним альбомом?

– Я написав чотири пісні, ще дві в роботі. Ще у мене є треки, які я співав на сольному концерті, але вони ще не вийшли – і я їх хочу перекласти на українську.

Й надалі я буду писати тільки українською або англійською. Можу написати російською, але відразу щоб у смітник викинути.

– У чому причина розриву з Надьою?

– Для себе я відповів ще, коли ми розходилися: на початку лютого. Тоді я відповів, що ми реально не кохаємо одне одного. І тоді ти приймаєш рішення: “Давай, напевно, жити окремо”. І ми думали місяць, типу дати час, але розпочалася повномасштабна війна, потім ще щось.

У якийсь момент я почав розуміти, що мені потрібно пожити для себе. Мені здавалося, що я занадто багато живу для своєї дружини, і потрібно зайнятися собою. Ти бачиш, що ви все більше й більше стаєте особистостями, у яких мало чого спільного.

Більше – у відео:

Додамо, що проєкт “Розмова” – це не класичне інтерв’ю, це – відверта та щира розмова двох людей про всі ті події, які зараз відбуваються в Україні.

“Ми говоримо про дуже серйозні та складні речі, але ми не забуваємо інколи посміхатися і не відходимо від світлої сторони, адже добро і світло обов’язково переможе!”, – ділиться Сергій Лиховида.