Я, “Побєда” і Берлін: франківець розповів, як входив у роль молодого Кузьми Скрябіна

Автор: Костинюк Олександр

15 Жов, 2020 13:02

Поділитись публікацією
Я, “Побєда” і Берлін: франківець розповів, як входив у роль молодого Кузьми Скрябіна

Фільм “Я, “Побєда” і Берлін” розповідає про ще зовсім молодого співака-початківця Кузьму, який разом зі своїм другом “мчить” до німецької столиці на старенькій “Побєді”, яку планує виміняти там у колекціонера на шестисотий “Мерс”.

Читайте також: На Прикарпатті стартує 19-ий Мандрівний фестиваль документального кіно (ФОТО)

Але бурхливе нічне берлінське життя карколомно вривається в плани нашого героя, змінюючи мету його поїздки та гартуючи характер, і допомагає віднайти своє справжнє “я”, пише “Бліц-Інфо” з посиланням на  Укрінформ.

Всі ці пригоди Андрій Кузьменко описав у однойменній автобіографічній книзі “Я, “Побєда” і Берлін”, і ось уже скоро глядачі побачать її втілення на великому екрані.

Проєкт став одним із переможців 11-го конкурсного відбору Держкіно. Виробництво фільму здійснюється компанією Star Media за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики й Держкіно України.

Виконавець ролі Кузьми – талановитий молодий актор Івано-Франківського академічного обласного музично-драматичного театру ім. І.Франка Іван Бліндар. Він уже відомий глядачам за зйомками у короткометражному фільмі Аркадія Непиталюка “Кров’янка” та в повнометражному – Марисі Нікітюк “Коли падають дерева”. Також він грав епізоди у фільмах “Сквот 32” та “Шлях мерця”.

Сам актор зізнається, що це його перша “бомбічеська робота” – головна роль у такому фільмі.

Іван зовнішньо трохи подібний до Андрія Кузьменка (буйними кучерями на голові), але автори кіно одразу акцентують, що ми всі повинні розуміти, що Кузьма-герой – це не Андрій. Тому що є тільки один Андрій Кузьменко.

“У нас це збірний образ, – говорить режисерка фільму Ольга Ряшина. – Адже кожен зараз пам’ятає свого Кузьму. Навколо безліч людей, які були з ним знайомі, й вони пам’ятають його або таким, яким він був в останні роки життя, або малюють кожен свій образ. А ось таким, яким він був у той період, про який ідеться в повісті й у фільмі, в його 22-23 роки, мало хто його знав”.

Автори намагалися витримати баланс між молодим хлопцем у пошуках себе, Кузьмою, якого всі пам’ятають і знають, – з відчайдушністю, енергією, позитивом і тією глибиною його мислення, що з’явилися вже у більш зрілому віці.

“Ми не прагнули копіювати тембр голосу і зовнішність Андрія, ми намагалися відтворити деякі інтонації, міміку, жести, але найголовніше – його світогляд, відчуття себе. Це і є найскладніше в роботі над образом головного героя. Я сподіваюся, що глядачі це побачать, відчують і оцінять”, – розповідає режисерка.

Іван Бліндар поділився своїми враженнями від того моменту, як його затвердили на роль Кузьми. Говорить: одночасно з неймовірною радістю відчув, яка це відповідальність:

“Часу до початку зйомок залишалося не так багато, тому я підіймав матеріали того часу, інтерв’ю Скрябіна, відео, записи. Організував сам собі невелику експедицію до Новояворівська – до його школи поїхав, зайшов додому, постукав у квартиру, кажу: “Добрий день!”. Вбирав у себе атмосферу його життя. Дуже багато мені пані Світлана (дружина Кузьми) розповіла, це було неймовірно – поспілкуватися з нею! Я дуже тішуся. Та купу, купу всього: музика, улюблені фільми, все пізнавав, пісні його улюблені заслухував до дірок, лягав спати з тим усім”, – розповів актор.

Він говорить, що усвідомлював, що йому не вдасться домогтися стовідсоткової зовнішньої схожості, швидше робив акцент на внутрішньому стані молодого Кузьми, його самовідчутті. Проте одну з пісень для саунд-треку актор виконує власним голосом, і глядачі її почують.

Своєю найулюбленішою піснею Скрябіна Іван вважає “Кольорову”, говорить, що вона одразу йому припала до серця, як тільки-тільки вийшла, і є улюбленою дотепер.

“Хоча “Танець пінгвіна” – то є перша пісня, з якої я познайомився з творчістю Кузьми, тоді мені було чи 8, чи 9 років”, – сміється виконавець ролі культового співака.

Найулюбленіша фраза Кузьми для актора: “Шкода часу”, яку Андрій повторював постійно.

“Знаєте, мені здається, що Андрій для багатьох був як старший брат – ось є він поруч, ви б’єтеся, миритеся, проживаєте якісь моменти, ситуації, а коли він іде, відчуваєш всю глибину втрати. Не можу сказати, що відчуваю страх перед оцінкою глядачів, це скоріше хвилювання. Я щасливий і вдячний за можливість зіграти цю роль!”, – сказав актор.