Я в росії кошти заробляв і вкладав їх в українську культуру, – Олег Скрипка (ВІДЕО)

Автор: Застава Максим

29 Гру, 2022 20:14

Поділитись публікацією
Я в росії кошти заробляв і вкладав їх в українську культуру, – Олег Скрипка (ВІДЕО)

Олег Скрипка – український музикант, лідер гурту “Воплі Відоплясова” – розповів про гастролі росією й чи збирається йти в політику.

Читайте також: Треба оцінювати особистість, а не “поїхав за кордон чи лишився”, – військовослужбовиця Олена Риж (ВІДЕО)

Про це та інше Скрипка розповів у свіжому випуску ютуб-проєкту “Розмова” ведучому Сергію Лиховиді.

Про популярність в росії

– До початку війни – у 2014 році – наш ринок був росія, тому багато концертів було. Я дуже багато заробляв коштів і вкладав у фестивалі тут – в Україні.

Феномен моїх фестивалів і моєї культурної діяльності у тому, що я там заробляв кошти й тут їх вкладав.

Росіяни ділять на хороших і поганих українців. Ми (гурт “Воплі Відоплясова” – ред.) були для них хорошими, тому що у нас не було політичних текстів, просто такі веселі хлопці, і все класно. Тим паче ми ще з Радянського союзу – із радянського року. І в усьому цьому контексті наш образ українців, який вони плекали, був хорошим.

А погані – це бандерівці. Їх було мало і вони вважали, що їх потрібно просто винищити. Потім їх ставало більше-більше-більше. Зараз ми вже всі 100% бандерівці, тому “нас усіх треба винищити”.

Про сприйняття росіянами української пісні

– Відбувалася еволюція. Спочатку радянський союз у головах не розвалився й українську пісню росіяни дуже толерували. І вже десь в “нульових” роках вже в якесь місто ми приїдемо й там голоси: “а чо, па-русскі нєльзя?”. Тому що я не лише повністю співав українською, а ще й конферанс вів, спілкувався виключно українською – і це для них було симпатичною.

Радянська пісня і потім естрада вся ця російська – ну це ж “shit”.

Моє покоління виросло на іноземній пісні й для нас підсвідомо іноземна класна, але ми не розуміємо, воно чуже. А коли українці приїжджали в росії – воно “своє” і не розуміємо, і звучить фірмово.

Нас там приймали краще, ніж самих росіян і американців – ми заходили у вушко голки. А потім почалася ось ця історія “а чо, па-русскі нєльзя?”.

Про політичну кар’єру

– До 24 лютого в політику йшли, щоб заробити бабло. Ну для чого? Хто любить владу, по-перше. І хто вміє цим інструментом користуватися, щоб збагатитися.

Я владу не люблю. Я не вмію збагачуватись шляхом натискання кнопок.

Зараз формат поміняється, все буде по-інакшому, сподіваємося. Якщо не поміняється, тим паче немає ніякого прагнення йти в політику.

Більше – у відео:

Додамо, що проєкт “Розмова” – це не класичне інтерв’ю, це – відверта та щира розмова двох людей про всі ті події, які зараз відбуваються в Україні.

“Ми говоримо про дуже серйозні та складні речі, але ми не забуваємо інколи посміхатися і не відходимо від світлої сторони, адже добро і світло обов’язково переможе!”, – ділиться Сергій Лиховида.