Як благодійники важкохворими франківцями опікуються (ФОТО)

Автор: Застава Максим

23 Feb, 2021 15:44

Поділитись публікацією
Як благодійники важкохворими франківцями опікуються (ФОТО)

Франківський “Карітас” продовжує опікуватися важкохворими людьми й нагадує, як хто може розраховувати на допомогу.

Читайте також: Соціальну пральню відкрили у Франківську (ФОТО)

Карітас Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ опікується важкохворими людьми з 2002 року. На його базі діє Центр догляду вдома, де працюють лікарі та соціальні працівники. Наразі підопічними Карітасу є 51 особа, які мешкають в Івано-Франківську.

Галині Кочкодан – 81 рік. І вже 7 років жінка прикута до ліжка – перелом шийки стегна. До цього часу жінка працювала лікарем-терапевтом. Улюбленій роботі віддала 50 років, а тепер сама потребує допомоги.

“Коли я звернулася до Карітасу, аби отримати послугу догляду вдома, у мене було багато пролежнів, але завдяки щоденному догляду за тілом, які здійснювали соціальні працівники Карітасу, рани на тілі швидко загоїлись. Дівчата також готували мені їжу, прибирали помешкання, робили закупи продуктів, сплачували комунальні послуги”, – каже жінка.

Галина Кочкодан вже чотири роки користується послугами Карітасу. Жінка дуже задоволена, покращився не лише стан здоров’я, але й настрій.

На отримання соціальної послуги денного догляду вдома можуть розраховувати такі категорії населення:

– одинокі та одиноко проживаючі особи похилого віку, які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги;
– хворі люди з обмеженими фізичними можливостями;
– онкохворі люди на останніх стадіях хвороби, які потребують паліативної допомоги;
– особи похилого віку літні люди та особи з інвалідністю з числа внутрішньо переміщених осіб (ВПО), які зараз прибули в регіон;
– особам похилого віку, у тому числі з когнітивними розладами психіки.

Підопічні можуть розраховувати на ряд послуг залежно від їх потреб:

– допомога у веденні домашнього господарства (закупівля та доставка харчових продуктів, ліків та інших товарів, приготування або допомога у приготуванні їжі, прибирання або допомога у прибиранні житла, дрібний ремонт одягу, взуття);
– допомога у самообслуговуванні: вмивання, обмивання, вдягання, роздягання, зміна натільної білизни, зміна постільної білизни, допомога у користуванні туалетом тощо;
– допомога в організації взаємодії з іншими фахівцями та службами – виклик лікаря, комунальних служб, транспортних служб, відвідування хворих у закладах охорони здоров’я;
– допомога у забезпеченні технічними засобами реабілітації, навчання навичкам користування ними;
– психологічна підтримка (бесіди, спілкування, мотивація до активності, консультації психолога).

Карітас Івано-Франківськ при визначенні права на отримання безплатних послуг використовує диференційований підхід. Право на отримання безплатних соціальних послуг мають особи середньомісячний сукупний дохід сім’ї яких у розрахунку на одну особу отримувача соціальних послуг становить менш як два прожиткових мінімумів для відповідної категорії осіб. Усі інші особи, середньомісячний сукупний дохід сім’ї яких у розрахунку на одну особу отримувача соціальних послуг перевищує два прожиткові мінімуми, залучаються до отримання послуг за рахунок отримувача соціальних послуг або третіх осіб.

Карітас Івано-Франківськ у своїй діяльності керується Державними стандартами надання соціальних послуг догляду вдома та паліативного догляду, що затвердженні Міністерством соціальної політики України. Однак, якщо за державними стандартами допомога надається лише самотнім людям, то Карітас Івано-Франківськ допомагає й тим, у кого є родичі або опікуни.

“Важкохвора людина має право на належний догляд та покращення якості життя. До нас можуть звертатися родичі та опікуни хворих, ми розглядаємо усі звернення”, – каже директор Карітасу Івано-Франківська о. Володимир Чорній.

Для того, щоб отримати соціальну послугу догляду вдома, потрібно звернутися до Карітасу Івано-Франківська за телефоном: 066 44 33 566 або надіслати лист на електронну адресу: [email protected].

Теги: