В.о. глави Міністерства охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, що таке панічні атаки і як їм протидіяти.
Читайте також: Суд заборонив Супрун керувати Міністерством охорони здоров'я
Панічні атаки характеризують як відчуття раптової та інтенсивної тривоги і страху. Ці симптоми не становлять значної небезпеки для людини, утім, сильно лякають.
“Багато людей хоч раз у житті переживали такий стан: не знаю, що робити, дуже страшно, повна розгубленість, ноги не слухають і здається, що зараз станеться серцевий напад або ви втратите свідомість. Відбувається таке несподівано, без видимих на те причин, досягає кульмінації через 10 хвилин і проходить приблизно через півгодини. Це не просто раптове погіршення настрою, це – панічна атака”, – написала Супрун у Facebook.
За її словами, ці симптоми не становлять значної небезпеки для людини, але сильно лякають.
Супрун зазначила, що до панічних атак найчастіше схильні люди, які пережили колись травматичний досвід. У групі ризику також ті, чиї рідні страждали від панічних атак, чия робота передбачає стресові ситуації, люди, які в дитинстві потерпали від насильства чи пережили корінні зміни в житті. Провокувати панічні атаки можуть місця, де колись сталася раптова атака – метро чи, наприклад, закрите приміщення.
“Зазвичай панічні атаки тривають від п’яти хвилин до півгодини”, – повідомила Супрун. Якщо таке сталося, слід постаратися взяти під контроль себе і свій страх. Коли тривога почне проходити, потрібно спробувати сфокусуватися на тому, що оточує, і продовжити займатися своїми справами.
Допоможе підтримка близької людини, яка буде підтримувати і запевнятиме, що все минеться, а ці симптоми не становлять загрози для життя. Якщо під час панічних атак частішає дихання, тоді уповільнене, спокійне дихання може полегшити інші симптоми. Людям, схильним до панічних атак, Супрун радить робити дихальні вправи кожен день.
Також глава МОЗ пропонує розібратися, що саме викликає стрес, не обмежувати фізичну активність, стежити за харчуванням і повноцінно спати, відмовитися від кави, алкоголю і сигарет.
Важливо звернутися до невролога чи психотерапевта. “Панічні атаки можуть розвинутися у фобії чи обсцесивно-компульсивний розлад, тому їх не можна ігнорувати”, – резюмувала Супрун.
Джерело: Кореспондент.нет.