Як боротися з алергією: види найефективніших ліків

Автор: Зелінська Тетяна

18 Sep, 2023 09:46

Поділитись публікацією
Як боротися з алергією: види найефективніших ліків

Для багатьох людей сезон алергії починається навесні та триває до кінця осені. Під час нього алергіки можуть страждати від найрізноманітніших симптомів, таких як нежить, кашель, почервоніння тощо. На щастя, послабити та в деяких випадках навіть усунути алергію можна за допомогою правильного лікування. В цій статті розповідаємо чим між собою відрізняються антигістамінні препарати, деконгестанти, кромолін та інші протиалергічні засоби, а також який з них є найефективнішим.

Які існують ліки проти алергії

Найдієвішим способом позбутися алергії є уникнення алергенів, які її спричиняють. Проте часто цього буває недостатньо, а для того, щоб вилікуватись від алергії, знадобляться спеціальні препарати. Вони бувають декількох видів, кожен з яких має власні властивості.

Антигістамінні препарати

Антигістамінні препарати вважаються найефективнішими при легких симптомах алергії. Такі ліки гальмують вироблення гістаміну, завдяки чому запобігають появі набряків, свербіжа та інших алергічних симптомів. Антигістамінні препарати бувають у вигляді таблеток, сиропу, спрею. Єдиним недоліком лікування у такий спосіб є те, що воно може викликати сонливість.

Деконгестанти

Деконгестанти використовуються при закладенні носа у дитини. Вони можуть бути у вигляді окремого препарату, або ж міститись в одній таблетці з антигістамінними препаратами. В обох випадках деконгестанти не рекомендується застосовувати довготривало, оскільки вони можуть погіршити симптоми алергії.

Кромолін

Кромолін також призначається для лікування нежиті у дітей. Препарат доступний у формі спрею. Він підходить як для постійного використання, так і для разового, у випадках, коли дитина зустрічається з алергеном.

Кортикостероїди

Кортикостероїди, або кортизони, є ще одними ефективними ліками проти симптомів алергії. Їх можна придбати у різних лікарських формах, кожен з яких підходить для різних випадків:

  • спрей — сприяє полегшенню алергічного риніту;
  • мазь — ефективно лікує алергію при екземі;
  • інгалятори — призначаються при астмі.

Для решти випадків можна знайти кортикостероїди у вигляді таблеток та сиропу.

Висновки

Підбирати ліки проти алергії потрібно залежно від симптомів та особливостей організму. Щоб лікування було найбільш ефективним, перед використанням варто проконсультуватись з алергологом, а знайти всі необхідні протиалергічні ліки можна в аптеці D.S.

*партнерська публікація