Як через пандемію директорка музею з Яремче пішла на курси з SMM (ФОТО)
02 Гру, 2020 08:10
У Яремчанському музеї етнографії та екології Карпатського краю можна побачити вбрання, прикраси та старовинні автентичні речі побуту, картини і скульптури місцевих митців. Як і вся туристична галузь музей постраджав від обмежень, що ввели у зв’язку з пандемією коронавірусу.
Туристів стало менше, музейні зали пустували, заборона проводити конференції та зустрічі наштовхнула директорку музею Богдану Фаштригу спробувати нові методи роботи та навчатись заохочувати туристів відвідати музей.
Богдана Фаштрига, директорка Яремчанського музею етнографії та екології Карпатського краю каже, що карантин вплинув негативно не лише на малий та середній бізнес. Екскурсоводи скучили за спілкуванням з людьми, а митці за зустрічами. Богдана вирішила, що час шукати нові способи популяризувати культуру та розповідати про музей більшому колу людей. В час пандемії, коли навіть діти навчаються онлайн, жінка вирішила освоїти курси з SMM, аби розповідати про нові виставки та й загалом справи музею.
“Карантин вніс дуже значні зміни в роботу музею. Ми не можемо проводити конференції, зустрічі з письменниками, митцями, творчими людьми… Але на щастя наш музей працює, тому, що і Франківськ і Коломия і Косів дуже часто потрапляли в “червону зону” поширення COVID-19, а ми в “червону зону” не потрапляли. Звісно відвідувачів значно менше, музей проводить свою діяльність зі строгим дотриманням карантинних норм, обов’язково всі наші екскурсоводи працюють в масках і вимагаємо від відвідувачів бути в масках, також просимо аби люди дотримувались соціальної дистанції. На щастя зали музею є просторими і ми можемо дотримуватися всіх карантинних норм”, – каже Богдана Фаштрига.
“У нас немає постійної експозиції, профіль музею змінювався, тому збирали різні експонати, наразі є маленькі але різноманітні підбріки. Це з одного боку мінус, а з іншого плюс. У нас є три зали, і через відсутність постійної експозиції у них постійно змінюються виставки. Це цікаво, бо музей живий. Щоправда карантин вніс свої не зовсім позитивні зміни. Раніше ми проводили зустрічі, конференції. Виставки змінюються не з такою частотою як раніше, але попри те музей живий, до нього можна зайти, дізнатися щось цікаве”, – розповідає Фаштрига.
Для того аби урізноманітнити свою роботу і навчитись як розвивати музей в соціальних мережах Богдана взяла участь в проєкті «Агентство кадрів та маркетингу» . Більше про це у статті “Навчаються і розвиваються: як виживає туристичне Яремче та місцевий бізнес в часи пандемії”.
«Як керівник музею, я розумію, що зараз все відбувається через соцмережі. І курси по SMM були для мене корисними, адже тепер я можу через онлайн розповідати про події які будуть відбуватись, виставки. Пандемія загнала людей в глухий кут, особливо людей, які хочуть і звикли багато спілкуватись. Раніше ми відкривали 2 виставки за день, показували фільми, проводили конференції. А тут все пустота… людей немає, було жахливо і депресивно дивитися на залізницю, яка заросла травою, бо не їздили туристи. Це було важко”, – розповідає Фаштрига.