Як діяти при отруєнні пестицидами, франківцям радять в санепідслужбі
24 Лип, 2015 08:13
Пестициди використовуються для знищення шкідника як рослинного, так і тваринного походження і застосовуються в сільському господарстві і в домашніх умовах. Як і будь-які інші хімікати, пестициди можуть шкідливо впливати на здоров’я людини.
Про це інформує Івано-Франківське міськрайонне управління Держсанепідслужби з посиланням на лікаря із загальної гігієни Євгена Гульванюка.
Різні види пестицидів викликають різні симптоми отруєння. Утруднене дихання, виділення слизу з рота і носа, зменшення зіниць і непритомність – це ознаки дуже серйозного отруєння, яке може спричинити смерть. Тому, якщо в людини з’являються такі симптоми, їй негайно треба надати медичну допомогу.
Найбільш загальні симптоми отруєння пестицидами – це сонливість, головний біль, запаморочення, надмірне потіння, порушення зору, блювота, біль у м’язах, біль у животі та судоми.
При отруєнні пестицидами звичайно спостерігається три або більше цих симптомів. Ознаки отруєння, як правило, виявляються під час використання пестицидів або трохи пізніше.
Отже, якщо після роботи з пестицидами з’являються якісь симптоми, слід негайно звернутися за медичною допомогою, щоб визначити, чи не пов’язано це з впливом пестицидів.
“Пам’ятайте, що зменшення негативного впливу пестицидів на організм людини залежить від ефективно наданої першої медичної допомоги!” – звертають увагу у санепідслужбі.
Перша допомога є важливим кроком при лікуванні отруєння пестицидами при різних випадках ураження.
Передусім необхідно:
– зупинити шкідливу дію отрути, змивши пестицид зі шкіри й одягу, використайте для цього найближче джерело води;
– якомога швидше прийняти душ з милом. За відсутності душу ретельно вимийте руки, волосся, обличчя, прополощіть водою порожнини рота і носа;
– після душу вдягнути чистий одяг і випрати забруднений.
– якщо людина отруїлася парами пестицидів, винесіть потерпілого на свіже повітря. Якщо не можете зробити цього, затримавши своє дихання, то скористайтеся захисними дихальними апаратами. Не станьте другою жертвою;
– перевірте дихання в потерпілого. Якщо він не дихає, зробіть йому штучне дихання. Якщо не вмієте цього робити, терміново викличте швидку медичну допомогу;
– викличте лікаря, навіть якщо потерпілий після штучного дихання почав нормально дихати.
– якщо потерпілий проковтнув пестициди і не втратив свідомості, дайте йому багато води, щоб викликати блювання. Це зменшить концентрацію отрути;
– якщо маєте етикетку пестициду і можете швидко дістатися до телефону, подзвоніть лікарю. Лікар не зможе дати рекомендації по телефону, якщо не знатиме, чим отруївся потерпілий.
– при попаданні отрути в очі негайно промити очі чистою водою, двопроцентним розчином соди або рідиною для очей. Промивати очі потрібно протягом 15 хвилин;
– при подразненні очей звернутися до лікаря.
“Маючи справу з будь-яким отруєнням, дійте швидко: швидкість – це головне!”, – наголошують медики.
Читайте також: Як не захворіти, споживаючи овочі, розповіли у санепідслужбі