Як досягти нульової смертності на дорогах? Про це у Франківську дискутують громада, поліція та влада (ФОТО)

Автор: Турій Роман

30 Вер, 2021 12:31

Поділитись публікацією
Як досягти нульової смертності на дорогах? Про це у Франківську дискутують громада, поліція та влада (ФОТО)

30 вересня стартував форум “Нульова смертність на дорогах Франківщини”, який за підтримки канадського уряду організувала громадська організація “Д.О.М.48.24”.

Читайте також: ФЕЙК ТИЖНЯ: Україна потопає у смітті, щурах й епідеміях, бо масово мобілізують комунальників (ДОПОВНЕНО)

В ході нинішніх дискусій влада, поліція та громада, разом з канадськими експертами, мають на меті обмінятись досвідом і ідеями щодо підвищення безпеки на дорогах України, пише «Галка».

Олексій Білошицький, перший заступник начальника Департаменту Патрульної поліції розповів, що з початку року до вересня в Україні сталося 15 613 ДТП. Це на 4,5 % менше, ніж у 2020. 1914 осіб загинули – понад 9% менший показник від попереднього року, а ще 19 309 отримали в них травми – на 5,3% менше, ніж у 2020. За статистикою є зниження кількості ДТП з травмованими і загиблими.

«Тим не менш, цифри говорять за себе, майже дві тисячі людей загинули на наших дорогах від початку року. Це величезна цифра. Нам дуже і дуже багато треба до чого йти і чого зробити. Щодо причин ДТП – найтиповіша причина – перевищення безпечної швидкості руху – 41%. Далі порушення правил маневрування, виїзду на перехрестя та перетину пішохідних переходів», – сказав поліціянт.

 Білошицький нагадав, що в Україні посилили контроль за дотриманням безпечної швидкості і посилили відповідальність за порушення цього правила, від 300 до 1700 гривень, залежно від швидкості. Також в країні є 319 ділянок, де працюють з приладами TrueCam, ще майже 160 камер автоматичного контролю швидкості. Це – місця концентрації ДТП.

Активіст, Віктор Загреба голова ГО “Віжн Зеро” вважає, що причиною більшості ДТП є свідомі вчинки учасників пригод. Тому потрібно системно виховувати свідомість громадян.

«Люди нехтують безпекою. Люди самі вчиняють дії, які призводять до їх смерті чи травмування, або до оточуючих», – вважає Загреба.

Начальниця відділу дорожньої інфраструктури та безпеки руху Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради Ірина Зелінська вважає, що причиною пригод на дорогах є і брак уваги учасників дорожнього руху.

«Коли ми змінили розмітку на Миколайчука, я зрозуміла, що тут потрібно думати, приймати рішення на дорозі, а не їхати прямо, як раніше. Хочеться більше звернути увагу громадськості, аби звертали увагу на знаки, розмітку. Адже це зроблено не для того, аби вони спізнилися на роботу, а для того, щоб зберегти їхнє життя – водіїв, пасажирів, велосипедистів чи пішоходів», – вважає Зелінська.

До слова, гість з Канади, старший сержант Канадської поліцейської місії Альберто Ньюман зауважив, що за його спостереженнями, українські пішоходи вихованіші, ніж на його батьківщині.

«Впливає на прийняття рішень те, що відбувається навколо. Якщо пішохід бачить, що хтось порушує поруч, він теж ймовірно це зробить. До слова, на відміну від Канади, я помітив, що в Україні більшість чекає «зелений» колір світлофора, а не перебігає дорогу на заборонний знак. Також вважаю, що важливим є місце, де облаштовані переходи, тут вже рішення залежить від влади, де їх облаштовувати».

Директор Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради Михайло Смушак зазначив, що влада міста не на словах, а на ділі йде до мети нульової смертності на дорогах громади.

«Це не просто красиве гасло. Це те, чого ми хочемо добитися в місті Івано-Франківську. Хочемо і працюємо над ним, аби стати першим обласним центром в Україні за цим показником», – запевнив Смушак.

На форумі говоритимуть про можливості залучення жителів громади до прийняття рішень в питаннях безпеки дорожнього руху, практичні вправи для виховання відповідальних учасників дорожнього руху, як досягти нульової смертності в Івано-Франківську на прикладі європейських міст тощо.