Як друкуються бюлетені на другий тур виборів (ФОТО)

Автор: Борис Марія

10 Лис, 2015 16:05

Як друкуються бюлетені на другий тур виборів (ФОТО)

Сьогодні, 10 листопада, стартував друк бюлетенів на другий тур виборів очільника Івано-Франківська.

Директор друкарні «Фоліант» Ігор Дармонук розповів про процес їхнього друку та про те, чи захищені бюлетені  перед тим, як потрапляють до ТВК.

Спочатку папір форматують під машину, яка друкуватиме. Оригінал-макет затвердженого бюлетеня наносять на спеціальну алюмінієву пластину, яку встановлюють на друкарський верстат. Далі машина безперервно друкує тираж, який задається. Цього разу це 184 555 примірників. Після цього працівники друкарні рахують кількість бюлетенів , упаковують та у супроводі міліції відправляють до ТВК.

Пан Ігор зауважив, що є три рівні захисту бюлетеню. Він захищений мікросіткою, структура якої є тільки у друкарні, тому копіюванню не піддається. Територія приміщення цілодобово під охороною, є кілька камер спостереження. Одна з них транслює друк в онлайні. Третій елемент контролю – це те, що друкарський верстат має два лічильники, які контролюють загальну кількість бюлетенів. Більше, чи менше заданої кількості бути їх не може. Вся кількість звіряється. Браковані бюлетені знищують.

Фото Юрій Гриньків\ Galka.if.ua

На кожній пачці є номер дільниці і кількість замовлених бюлетенів.  В межах дільниці похибка можлива +-2 бюлетенів, адже рахує людина, яка може помилитися. У такому випадку на очільники ДВК складають акт розбіжності.

“Після першого туру відбувається все дуже просто. Є досвід, знаєш як організувати роботу”, – поділився він.

Друкуватимуться бюлетені 1,5 дні. Дві доби потрібно, щоб  їх упакувати.  До ТВК їх відправлять у четвер.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...