Як Франківськ готується до коронавірусу – термінова нарада в мерії (ВІДЕО)

Автор: Турій Роман

03 Бер, 2020 16:43

Поділитись публікацією
Як Франківськ готується до коронавірусу – термінова нарада в мерії (ВІДЕО)
Пообіді третього березня в Івано-Франківську відбулося позачергове засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій з питань вжиття заходів протидії поширення коронавірусу у місті.

Читайте також: У франківській поліклініці №4 оновили гінекологічний кабінет (ФОТО)

“Ми не хочемо, аби була паніка, але хочемо бути готові. Бо коронавірус вже офіційно є в Чернівцях. Не тоді вже нараду проводити, коли це станеться, проводити, а зараз спланувати дії”, – сказав Марцінків, пише “Галка”.
На засіданні розглянули два питання: “Про епідситуацію з коронавірусу”, та “Про заходи з протидії поширення коронавірусу”.
Начальниця управління охорони здоров’я міської ради Марія Бойко доповіла, що летальність хвороби в межах 3%, загалом близько 100 тисяч людей в цілому світі вже мають такий діагноз. 25 європейських країн вже підтвердили у себе наявність цієї хвороби. На нараді в ОДА повідомили, що станом на 16 годину на Прикарпатті немає осіб, яких перевіряють на коронавірус.
Бойко нагадала, що основні симптоми хвороби – гарячка понад 38 градусів, сухий кашель, утруднене дихання. Наразі всі лікарі міста знають, як діяти при виявленні осіб зі схожими симптомами. Потенційних хворих розмістять в обласній інфекційній лікарні. Там підготували понад 150 місць для прийому.
Управління транспорту передасть місцевим перевізникам надруковані пам’ятки щодо коронавірусу – симптомів і профілактики хвороби. Їх поширюватимуть у автобусах і тролейбусах. Також перевізники частіше митимуть і дезінфікуватимуть громадський транспорт.
До слова, профілактикою Бойко називає часте миття рук, утилізацію серветок, в які кашляли чи чхали. Хворим на ГРВІ чи грип варто носити маски. Марлеву маску можна носити не більше, ніж три години. Присутні на нараді визнали, що масок у аптеках немає. Марлеві маски шиє місцеве товариство глухих – і вони вже завантажені роботою на замовлення у різні регіони країни.
До слова, під час наради присутні у залі активно кашляли. Час від часу це викликало сміх серед чиновників.
Освітяни поцікавилися у Бойко, чи варто обмежувати масові заходи – конкурси, змагання, олімпіади серед учнів. Станом на нині, відповіла Бойко, такої потреби немає. Вона лише порекомендувала частіше проводити миття підлоги і провітрювання – не лише у школах, а й у всіх установах міста. Але з приміщень у цей час треба виходити.
“Не рекомендую йти в поліклініку, коли є симптоми захворювання. Варто дзвонити сімейному лікарю, використовувати принцип самоізоляції. Я не прихильник, що лікар має кожного хворого відвідати особисто. Можна і треба підтримувати телефонний контакт. Лікарів у нас мало, і щоби не повторилася ситуація 2006 року, коли у нас померли троє лікарів, треба їх захищати”, – зауважила Бойко.
Цього тижня у всіх медзакладах проведуть навчання щодо роботи з пацієнтами, у котрих є підозра на коронавірус.
Лілія Попова з обласного Лабораторного центру МОЗ україни визнала, що їхнім фахівцям варто було б оновити запаси спеціальних захисних костюмів, але їх є брак на ринку.
Ірина Онищук, начальниця Держпродспоживслужби в області повідомила, що вони також підготували освітні матеріали про коронавірус, які поширюють у освітніх закладах. Щоправда таких плакатів є наразі менш, ніж 200 штук. Марцінків доручив патронатній службі надрукувати тисячі таких матеріалів.
Мер Руслан Марцінків вважає, що в Україні вже завтра виявлять більше хворих на коронавірус, і варто активніше готуватися до недуги.
З міського бюджету виділили 300 тисяч гривень на придбання засобів дезінфекції для медичних закладів міста і ймовірно закладів освіти Івано-Франківська.
На завершення наради Руслан Марцінків чхнув і викликав гучний сміх у залі. Йому принесли антисептик, яким він продезінфікував руки.
“Давайте домовимося, що ми в будь-який момент можемо зібратися. Я ще два тижні тому казав, що це – питання часу. Це ще навіть не було Італії. Напевне, час підходить. Тут має бути холодний розум. Маємо зробити максимум з тих ресурсів, які в нас є”, – сказав Марцінків.
Начальник міського відділу ДСНС в місті Василь Мацалак зауважив, що варто передбачити транспорт і місце обсервації у випадку, якщо на літаку, який прилетить з Києва, прибуде пасажир з високою температурою – для нього і усіх інших пасажирів.
ОНОВЛЮЄТЬСЯ…