Як франківські чиновники перевіряли «комфортність» міста для людей з особливими потребами (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Автор: Турій Роман

22 Apr, 2016 13:49

Поділитись публікацією
Як франківські чиновники перевіряли «комфортність» міста для людей з особливими потребами (ФОТОРЕПОРТАЖ)

В Івано-Франківську чиновники спробували проїхати на інвалідних візках у центрі міста.

Акцію «Чиновники на інвалідних візках» влаштували, аби міська влада на власному досвіді відчула рівень пристосування вулиць міста для людей з інвалідністю.

Стартував заїзд на Вічевому майдані. Звідти міський голова та керівники структурних підрозділів виконавчого комітету міської ради спільно з людьми з інвалідністю рушили вулицею Незалежністю.

Проїхавши кількасот метрів, досвідчені «візочники» пропонують чиновникам скористатися послугами банкомату. Та під’їхати і дістатися до них чиновникам не вдається – навіть три сходинки не обладнані пандусом стають непереборною перешкодою. На центральній вулиці міста, кажуть люди з інвалідністю, жодного доступного дня них банкомату.

З вулиці Незалежності колона звертає на вулицю Грушевського в бік скверу Міцкевича. Не встаючи з візка переїхати дорогу по переходу вдається не всім чиновникам. А «візочники» розповідають, що в деяких випадках доводиться шукати з’їзди з тротуарів по кількасот метрів від потрібного місця.

Аналогічна ситуація на переході поблизу парку та Ратуші.

Нагадали учасники заїзду меру і про ще одну болючу проблему – відсутністю громадських вбиралень для людей на візках:

– Хлопці, куди далі йдемо?, – запитує мер.

– Було б добре глянути на громадські туалети, – говорить хтось з натовпу.

– То їдемо. Показуйте дорогу, – погодується Марцінків.

– То Ви нам покажіть, куди ми маємо їхати, – зі сміхом запитають в мера учасники.

Біля Ратуші до міського голови звернулися люди, які не бачать, щоб той спробував походити центром міста ще й у пов’язці на очах та з тростиною. Пройшовши всього кілька метрів мер зізнається, що в порівнянні з візком пересування з пов’язкою на очах набагато складніше та страшніше.

Слідом за Марцінківим з закритими очима пробує перейти дорогу директор комунального Департаменту Михайло Смушак.

Від Ратуші на візках чиновники їдуть до Білого дому, де на чиновників чекають нові випробування – припарковані на пішохідній зоні автівки, крутий підйом та два пандуси. Окрім того не простим завданням став заїзд до будівлі адмінспоруди, без допомоги не обійшлось.


За підсумками ранкового заїзду Марцінків пообіцяв виділити додатково мільйон гривень для покращення  інфраструктури міста для людей з інвалідністю.

В цілому заїзд чиновників тривав не більше години, але кажуть, що цього достатньо, щоб зробити висновки. В цілому під час акції на випробування візком чиновники реагували по-різному. Так, міський голова був у бадьорому настрої і багато посміхався, головний комунальник міста Смушак одразу не зміг справитись з візком і тому трохи нервував, досить впевнено кермував Шевчук,керівник апарату, трохи роздратованим видався заступник міського голови Кайда.

На справжній експеримент наважилась журналістка газети “Репортер” Світлана Лелик. Вона сьогодні проживе цілий день не підводячись з візка.