Як франківські студенти-іноземці за лічені тижні вивчили українську (ФОТО, ВІДЕО)
22 Лют, 2018 10:00
Всі знають вислів: “Скільки мов ти знаєш, стільки разів ти людина”. Але коли йдеться про вивчення нової мови, навіть англійської, у багатьох виникають проблеми.
А уявіть-но, франківці, якби вам довелося вивчити заново українську? З усіма відмінками, правильними формами звертання, власне українськими словами?
Сайт Огого! вирішив показати, що насправді нема нічого неможливого. Тому поспілкувалися зі студентами-іноземцями трьох франківських вишів, які за лічені тижні вивчили українську.
Ясір Алмхана, студент-третьокурсник Івано-Франківського національного університету нафти і газу, опановує технічну спеціальність.
Приїхавши до Франківська з Іраку хлопець не знав української взагалі, тільки англійську. Але вже менше, ніж за рік, Ясір почав спілкуватися нашою мовою.
Опановувати українську хлопець починав в університеті з алфавіту. Викладачка пояснювала значення українських слів англійською, показувала фото, давала домашні завдання.
Також у Франківську в іракця був друг, який допомагав щось купляти, ходити у магазини.
Одного разу Ясір ще не знаючи української пішов купити воду. Друг сказав, що продавчині треба сказати: “Вода”. Доки хлопець дійшов від хати до магазину, забув слово.
Хотів пояснити продавчині, що потрібно, але вона не розуміла. Ясірові довелося телефонувати другові, аби той телефоном сказав, що потрібна вода.
Пізніше хлопець почав сам говорити. Як кажуть англійці, step by step.
“Українська кардинально відрізняється від англійської чи арабської. Навіть букви інші. Але вчити не було важко. Я хотів розуміти і вміти говорити українською. Мову країни, у якій живеш, потрібно знати. Українська мова гарна”, – зазначив Ясір.
У повсякденному житті хлопець переважно спілкується українською, вільно переходить із однієї мови на іншу. Якщо не розуміє якихось слів, не соромиться, просить пояснити.
Починати спілкуватися українською Ясір не боявся.
“Є люди, які не хочуть говорити, бо хвилюються, що люди сміятимуться. Я розумів, що все одно не говоритиму ідеально, бо це не моя рідна мова. Тому не треба боятися, а більше говорити”, – порадив Ясір.