Як франківські студенти з електронних сигарет павербанки для захисників роблять (ФОТО)

Автор: Застава Максим

22 Лют, 2024 12:09

Поділитись публікацією
Як франківські студенти з електронних сигарет павербанки для захисників роблять (ФОТО)

Студенти Університету Короля Данила виготовляють павербанки для Збройних Сил України з акумуляторів використаних електронних сигарет.

Читайте також: Студенти чотирьох університетів Франківська спільно збирають мільйон гривень на FPV-дрони

До збору павербанків долучилися близько 20 студентів спеціальності “Інженерія програмного забезпечення” у межах гуртка “RoboSprint”, повідомляють “Галку” у пресслужбі УКД.

Студент Михайло Василюк зазначає, умови, в яких перебувають військові, яскраво демонструють необхідність павербанків й інших зарядних пристроїв на передовій.

Через щоденне інтенсивне використання зарядних пристроїв звичайні, менш потужні ґаджети, часто виходять з ладу. Тому студенти розробляють витриваліші зарядні – місткістю 60-80 тисяч міліампер у годину.

“Я – учасник пласта. Ще до вступу в університет у пластунському середовищі в мене виникла ідея робити павербанки для ЗСУ й таким чином їм допомагати. Навчаючись, я долучився до гуртка робототехніки й уже там реалізував задум. Зауважу, що всі учасники гуртка “RoboSprint” мене підтримали й зараз активно працюють над реалізацією ідеї. Насправді це кропітка й важка робота, яка потребує багато часу, адже ми самостійно займаємося як збором акумуляторів, так і їхнім демонтажем”, – каже Василюк.

Також студенти організували в холі університету збір використаних електронних сигарет, зламаних павербанків і батарей до телефонів та ноутбуків. Вони демонтують такі вироби, виймають акумулятори, сортують їх за потужністю і типом.

Потім кожен акумулятор перевіряють на працездатність та встановлюють його енергетичні характеристики. Далі акумулятори повністю заряджаються й підбираються близькі за параметрами для максимальної надійності майбутнього павербанку й уникнення симетрування батарей.

Зараз виробництво орієнтоване на випуск павербанків місткістю 60000 mAh. Собівартість
такого пристрою виходить у два з половиною рази меншою за фірмові. Крім того, надійність є вищою, адже студенти розробили конструкцію не для побутового застосування, а для
використання в польових умовах з високими вібраційними й ударними навантаженнями,
можливим впливом вологи й коливанням температури.

“Зараз багато людей, зокрема й студентська спільнота, вибирають електронні сигарети як альтернативний варіант куріння, вважаючи його менш шкідливим. Проте “вейпи” завдають значної шкоди нашому довкіллю. Акумулятори та пластикові корпуси довго розкладаються й забруднюють землю, яка з часом через це стане непридатною для фермерської діяльності. Крім того, потрапляючи у водоймища, ці матеріали шкодять живим організмам та забруднюють воду”, – пояснює Василюк про шкідливий вплив сигарет.

В УКД додають, гурткова робота, окрім вищесказаного, зосереджується також на розробці
систем аварійного живлення при вимкненні світла, теплових та пульсаційних трубках.