Як франківський «Італієць» збиває ворожі дрони з АК-74 (ФОТОФАКТ)

Автор: Соня Грейда

17 Вер, 2023 09:33

Поділитись публікацією
Як франківський «Італієць» збиває ворожі дрони з АК-74 (ФОТОФАКТ)

«Італієць» – військовослужбовець 74 батальйону 102 бригади ТрО. Родом він з Франківщини. Він приїхав з Італії за два дні до початку повномасштабного вторгнення. Їхав цілеспрямовано – воювати. 

Про це пише Галка з посиланням на 102 окрему бригаду Сил територіальної оборони ЗСУ.

«Мій позивний «Італієць» – бо я живу з сім’єю в Італії вже 23 роки. В Україну приїжджаю раз на рік на рідну Франківщину – відвідати маму. Більше нічого мене з Україною не зв’язує – все моє життя, родина, друзі – все в Італії. Як сталось, що я опинився на війні? Я приїхав цілеспрямовано – воювати. Ми знали, що війни не уникнути. Приїхавши в Україну, я пішов у військкомат, і мене направили до 102 бригади ТрО»,- розповідає боєць.

«Італієць» – командир розрахунку СПГ-9. Каже, що веде вогонь по ворожих позиціях, окопах, бліндажах. Було також влучання у ворожий БТР:

Чоловік підготував собі місце на спостережному пості й вистежував ворожі дрони місяць – півтора. Одного дня вони здійснили масований наліт – було три дрони з вибухівкою, яку вони хотіли скинути на позиції наших військових. Перший дрон занесло, і він не долетів до хлопців. За ним з’явився другий дрон – «Італієць» почав по ньому стріляти з АК-74 і влучив, збив його. Він вибухнув. Зазвичай, якщо ворог втрачає один-два дрони, то третій дрон вони посилають для розвідки, каже чоловік, але цього разу третій дрон був з вибухівкою. Його захисник теж збив з АК-74, коли він був на “підході”. 

«Я добре вивчив місцевість, де вони знаходяться, і знаю, де вони будуть розвертатись, зупинятись, і націлюю туди СПГ. Мені допомагають бійці працювати з СПГ, але націлюю я завжди сам. Я, звісно ж, не бачу, чи влучаю в ціль, чи ні – відстань велика. Але потім оператор дрона, який мене націлює, мені повідомляє. Також бійці з передньої лінії можуть сказати було влучання чи ні. Одного разу вони сказали, що я попав в ворожий БТР»,- ділиться «Італієць».

Читайте також: За час великої війни Save Ukraine Now передав 102 бригаді зброї та техніки на 32 мільйони гривень (ФОТО)