«Як і навіщо шукати свої заняття»: у просторі «Ветеранициільні ПЕТРОС» ветеранам показували, як шукати орієнтири (ФОТО)
25 Лис, 2024 17:41
24 листопада в Івано-Франківську провели тренінг та панельну дискусію для ветеранів та їхніх родин про можливості навчання та працевлаштування колишніх військових.
Про це пише Галка.
На захід зібралися ветерани та їх близькі, зацікавлені люди та волонтери. Дехто навіть «тримав на телефоні» своїх родичів-ветеранів, щоб вони теж долучалися до завдань.
Спікерка психологічного тренінгу, практична психологиня Наталія Мельникова розповіла, яким чином військові можуть визначити свої сильні сторони, оцінити власний стан, залучала учасників до пошуку можливостей для роботи, навчання та пошуку нових інтересів.
Вона закликала військових говорити про свої потреби та просити про підтримку. Пояснила, що відчуття, ніби ветерани нікому не потрібні – часто оманливе і виникає, якщо людина замикається в собі.
На питання, як не переборщити із такими закликами і допомогою, вона впевнена:
«Ми не можемо примусити людину до того, що вона не хоче. Ми даємо людині зрозуміти, що є такі шляхи. Від нас потрібно дати людині зрозуміти, що ми підтримуємо її прагнення в цілому, або якщо є якісь труднощі. Але людина має сама усвідомити, що в неї є якісь труднощі, бо можливо їх немає, а лише думає, що є. Вона має розуміти, що є простори, де можуть проконсультувати, це ніколи не зайве».
Друга частина заходу — панельна дискусія, в якій брали участь Наталія Мельникова, музикант та художник Ярема Стецик, ветеран, засновник реабілітаційного центру «Нові крила» Ігор Дільний, психолог та ветеран Степан Стефурак.
Учасники представляли свої організації та думали над тим, як краще треба інформувати ветеранів про їхні можливості отримати допомогу. Ярема Стецик запропонував створити ЦНАП для ветеранів, або хоча б окремі віконця для них у цивільному ЦНАПі.
Слухач, ветеран війни пан Микола додав, що доброю є ідея мобільного додатку, в якому мають бути занесені державні служби, які будуть телефонувати військовим або їздити до них додому та інформувати про можливості, які можуть бути надані.
Наприкінці зустрічі учасники поділилися своїми враженнями та обіцяли, що будуть надалі використовувати отримані знання.
«Я дотична до ветеранів, тому для мене цей захід був дуже корисний. Хоч я і знала багато людей, але чим більше ти знаєш, тим більше в тебе є можливостей рухатися далі, бо рано чи пізно вся наша країна буде ветеранським простором. Тому ми маємо знати, що робити і бути готовим допомогти тим, хто допомагає нам» — ділиться відвідувачка заходу Ольга.
Організатори заходу: «Бережи себе» — це медіаплатформа доказової інформації про здоров’я від INSCIENCE, ЗМІN – приватна українська фундація, створена з метою системної експертної діяльності, Платформа «Тепле місто».
Щовівторка у центрі «Ветераницивільні ПЕТРОС» організовують майстер-класи, тренінги або розмови для ветеранів та їхніх близьких. Адреса: «ветераницивільні ПЕТРОС», інноваційний центр «Промприлад», вулиця Української перемоги, 23д.
Текст Єлизавети Нечипуренко
Фото організаторів заходу
Читайте також: Допомога воїнам та ветеранам: благодійний фонд «Франко опір» розповів про 10 років роботи (ФОТО)