Як інноваційні технології об’єднують людей та сприяють розвитку місцевих економік
08 Бер, 2021 14:08
Opendesk – це глобальна діджитал-платформа для розвитку місцевого виробництва. Девіз компанії відображає її філософію – «Легше доставляти рецепти, ніж пиріжки». На сайті розміщені цифрові макети, креслення та дизайни меблів, які можна виробляти будь-де у світі в місцевих виробників.
Клієнти платформи отримують доступ до бібліотеки дизайнів, до контактів майстрів, що знаходяться поруч з ними географічно, та виробляють на замовлення обраний предмет за доступною ціною. Фактично ви купуєте дизайнерський продукт, виготовлений більш екологічним шляхом, на відміну від масового виробництва, а також підтримуєте місцевих виробників.
Дизайнери, зі свого боку, отримують доступ до глобальних каналів збуту, їх ідеї ширяться світом, а виробники – замовлення і нових клієнтів.
Цей глобальний інструмент дає змогу підтримувати розвиток виробництва на місцях, налагоджувати контакти між людьми, а ще – він змінює уявлення про те, яким має бути виробництво.
На відміну від традиційної меблевої індустрії, що має тенденцію занижувати оплату роботи дизайнерів і безпосередніх виробників, бізнес-модель Opendesk дозволяє отримувати належний заробіток кожному.
Що клієнти можуть отримати на платформі?
- Плани у форматах dwg. і dwx., а також інструкції в PDF для досвідчених столярів, що можуть робити меблі з нуля.
- Пакети дерев’яних заготовок, попередньо вирізаних за допомогою числового-програмного керування (ЧПК).
- Готові до складання елементи меблів з обробленої деревини.
- Завершені та готові меблі.
Що таке цифрове виробництво?
Цифрове виробництво – це спосіб виробництва, при якому продукт виготовляється за допомогою техніки, керованої комп’ютером.
Найбільш відомими видами цифрового виробництва є:
- Фрезери з числово програмним керуванням (ЧПК) – тут, як правило, форми, вирізаються з дерев’яних плит. Наразі це головна технологія OpenDesk.
- 3-D друк – тривимірний об’єкт створюється шляхом накладання послідовних шарів матеріалу (друку, вирощування) за даними цифрової моделі.
- Лазерне різання – технологія термічного різання та розколювання матеріалів за допомогою потужного лазера.
Завдяки цим технологіям дизайни з Opendesk можуть бути завантажені, виготовлені та відтворені без специфічного обладнання в будь-якій точці світу.
А що у нас?
Через досить високу вартість обладнання технології цифрового виробництва в Україні рідко є доступними для невеликих майстерень, дизайнерів, майстрів і просто тих, хто хоче спробувати себе в мейкерстві. Саме тому команда Відкритого цеху «Парасолька» на Промприладі запровадила цикл безплатних воркшопів, де усі охочі можуть не тільки навчитися дизайнувати меблі, а й виготовляти їх за допомогою цифрової техніки.
У грудні минулого року, спільно з партнерами, харківським Garage Hub, тут навчали комп’ютерного моделювання. Тоді моделі, які спроєктували учасники відправляли в Харків, де їх виготовили за допомогою лазера, фрезера та 3-D принтера.
Вже найближчими тижнями планується проведення ще двох воркшопів – з проєктування та виготовлення меблів. Цього разу їх виготовлятимуть уже в Івано-Франківську, на обладнанні «Парасольки», а учасники зможуть спостерігати за всім процесом чи взяти у ньому безпосередню участь.
Загалом Відкритий цех «Парасолька» має на меті розвиток культури мейкерства (виробництва) в місті та Україні. У перспективі резиденти та відвідувачі простору зможуть використовувати обладнання за доступною ціною, орендувати його на певний час і брати участь у безплатних воркшопах.
Проєкт реалізується завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у партнерстві з Garage Hub (Харків), #EPAUI.