Як Івано-Франківськ роблять енергоефективним: місто поділилося досвідом з європейцями (ФОТО)

Автор: Турій Роман

15 Лис, 2019 10:46

Як Івано-Франківськ роблять енергоефективним: місто поділилося досвідом з європейцями (ФОТО)

15 листопада в Івано-Франківську зібралися експерти з різних країн, аби поговорити на тему енергоефективності.

Фахівців у готелі «Надія» зібрав Міжнарожний інвестиційно-економічний форум «Партнерство і перспектива», який проводять вже п‘ятий рік поспіль, інформує «Галка».

Цьогоріч обговорюється термомодернізація житлового фонду Івано-Франківська. Йдеться про збільшення ОСББ в місті, залучення інвестицій у термомодернізацію багатоквартирних будинків, а також підвищення рівня обізнаності про наявні інвестиційні інструменти.

Проектний менеджер з румунського міста Бая-Маре Сімона Фабіан зазначила, хоч її країна і входить до складу ЄС, переконана, є чому повчитися й у Івано-Франківську.

«Нам цікаво обмінятися досвідом. Тим більше, що наші міста – побратими», – підкреслює Сімона Фабіан.

Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків підкреслив, 2020 рік буде роком енергоефективності в обласному центрі.

«Дуже багато заплановано. До прикладу, у місто плануються заходити наші німецькі партнери. Плануємо утеплити 70% закладів освіти, заклади охорони здоров‘я та будівлі інших сфер. Також ми виграли грант на встановлення енергозаправок, триває процес переходу «Теплокомуненерго» на альтернативне опалення. На форумі ж будемо ділитися власним досвідом і запозичувати досвід у закордонних колег», – пояснює Марцінків.

Гостям з-за кордону міський голова також розповів, що за чотири роки в Івано-Франківсьу реалізовано і реалізовуються 10 великих проєктів на об‘єктах комунальних підприємств і бюджетної сфери загальною вартістю понад 758 мільйонів гривень, а також 320 проєктів у будівлях житлової сфери занальною вартістю майже 20 мільйонів гривень.

Як приклад, Марцінків розповів про модернізацію котельні на Довгій, закупівлю нового комунального транспорту тощо.

У рамках форуму заплановано підписати Меморандум із фондом енергоефективності.

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...