Як їздять в Європі. 10 правил

Автор: Турій Роман

16 Січ, 2020 17:14

Як їздять в Європі. 10 правил

Менеджер і підприємець Ілля Кенігштейн з власного досвіду поділився порадами, як їздити на авто у країнах Європи.

Про це він розповідає нижче у своєму блозі на НВ:

Їдемо до кордону Австрії з Німеччиною, і про те, що ми перетнули кордон, дізнаємося завдяки різкому прискоренню потоку — з установлених в Австрії 130 до 180 км/год. І далі швидкість потоку варіюється між 160 і 210 км/год — при обгоні в лівому ряду. Як їздять знаменитими автобанами Німеччини — ділюся власним досвідом. Взагалі не претендую на експертизу, адже певен — експертів з будь-яких питань в нашому інформаційному полі вдосталь.

1. Безлімітна швидкість дозволена далеко не скрізь. Виїхав на автобан — уважно слідкуй за знаками. Часто-густо дозволено їхати не більше 130 км/год. А в тунелях — 80 км/год.

2. Їхати потрібно завжди в правому ряду, обганяючи по лівому. З’явився безліміт — обганяєш по лівому ряду, вмикаєш поворотник і повертаєшся в правий. Звільни ліву смугу.

3. Шанобливо стався до тих, хто “затупив” в лівому або обганяє повільно, наприклад, 160 або навіть 140. Іноді фура обганяє фуру — тоді всі терпляче чекають. Обраних немає.

4. Не блимай далекими, якщо хтось «нудиться» в лівій смузі. Ходять чутки, що в Німеччині блимання не вважається хамством, як в інших країнах, але ми ж не німці. Коли ти летиш 210 в лівій, обганяючи потік — той, хто їде там 180 км/год — сам угледить тебе і швидко поступиться. До того ж усі пам’ятають про правило — звільни ліву смугу.

5. Аварійкою блимають у тому разі, коли попереду є небезпека, або змушені різко загальмувати. Дякувати аварійкою, як це вчиняють у нас, — не треба.

6. З’явився знак 130 км год — скидаєш, це закон. Так, не хочеться — та ще й чимало хто просто ігнорує. Відтак і платять — це Німеччина.

7. Безліміт все одно обмежений 250 км/год. Швидше можуть їздити тільки гіперкари, а поліція, угледівши таку швидкість, просто шаленіє. Будь розсудливим.

8. «Нудитися» в правому ряду зі швидкістю 40 км/год — заборонено. Відверто кажучи, мені невідомо, яка мінімальна швидкість на автобанах Німеччини, але, гадаю, для легковиків — не менше 90 км/год. Та ми й не бачили нікого з такою швидкістю. Середня — 150-160 км/год.

9. Випереджати в правій смузі — заборонено.

10. Твій автомобіль, якщо він здатен їхати з такою швидкістю, перетворюється на кулю. Фізика керування кулею — цілком інша. Особливо це стосується системи кермування, гальм і шин.

Проте можу запевнити — рівень адреналіну зашкалює. Красиво і запам’ятовується. Одначе і набридає швидко — долучається розсудливість. Дороги й так чудові — встигнеш завжди і всюди.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

  • like 1
  • like
1
Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...