Як харків’янка у Франківську чаклує над зубними пастами та корисними льодяниками (ВІДЕО)

Автор: Застава Максим

02 Nov, 2022 09:08

Поділитись публікацією
Як харків’янка у Франківську чаклує над зубними пастами та корисними льодяниками (ВІДЕО)

Врятоване з Харкова виробництво української зубної пасти релокувалося до Франківська. Компанія MFT створює також «корисні» льодяники, за які не сваритиме стоматолог.

Історію бізнесу, який почався із маминої турботи, розповідає ШоТам.

Це перше українське виробництво засобів догляду за порожниною рота. Організувала його мама і стоматологиня Юлія Чекалова з Харкова. Вона шукала натуральних засобів для сина, який хворіє на астму.

«Я довго намагалася справитись із цією хворобою. І вирішила замінити все: шампуні, мило, їжу і зубну пасту. Коли я проаналізувала ринок, зрозуміла, що дечого не вистачає», — розповідає Юлія Чекалова, власниця компанії MFT.

Так турбота мами про сина переросла в цілу компанію – MFT. З колегою-фармацевтом розробили рецептуру зубних паст і ополіскувачів, а статус мами спонукав створити ще й натуральні жуйки та льодяники.

«Ми використовуємо українські ягоди, які ми додаємо у наші льодяники без цукру. Повністю ця сублімація, яку наш клієнт куштує з льодяником, вона є українського походження. Тобто це сублімовані фрукти і ягоди, які позбавлені вологи. Із них робиться спеціальний порошок, яким присипають ці льодяники. Дуже корисно для здоров’я і смачно», — каже головна технологиня бренду MFT, фармацевтка Юлія Сорока.

У Харкові Юлія мріяла розбудувати фабрику, де буде цікаво й весело дітям.

«Є такий фільм «Віллі Вонка і шоколадна фабрика». І я собі так уявляла, що діти з усієї України будуть приїжджати на екскурсію», — ділиться Юлія Чекалова, власниця компанії MFT.

Коли до втілення мрії лишалось зовсім трохи, в Харків прилетіли російські ракети. Юлія дуже не хотіла покидати місто, але мала рятувати свою дитину.

Допомогу запропонували студенти-медики, які колись слухали її лекцію. Так фактично незнайомці допомогли родині знайти житло у Франківську.

Згодом Юлія перевезла до Франківська і своє обладнання. Уже працевлаштувала кількох франківців і планує розширення.

Нині команда MFT знову чаклує над зубними пастами та льодяниками. Адже Юлія не відступає від свого плану побудувати фабрику мрії. Туди приїздитимуть на екскурсії діти з усієї України – від Донбасу до Карпат.