Як лікувати післяопераційний біль

26 Лип, 2024 15:50

Поділитись публікацією
Як лікувати післяопераційний біль

Однією з головних проблем відновлення після операції є біль. Він з’являється через травмування або запалення тканин та потребує відповідної реакції.

Гострий симптом заважає нормальному та швидкому відновленню, тому лікар може запропонувати додаткові лікувальні засоби для повернення до нормального життя.

Симптоми після операції

Після різних хірургічних втручань на окремих ділянках тіла пацієнт відчуває терпкий або пульсувальний біль. Він характеризується стійкістю та наростанням інтенсивності, якщо не вжити заходів своєчасно. Больовий синдром може супроводжуватися підвищенням температури тіла, нудотою, блюванням, запаленням та іншими клінічними проявами.
Ефективними під час післяопераційного болю є знеболювальні препарати (анальгетики), зокрема Династат. Засіб призначений для ін’єкційного внутрішньом’язового введення, що сприяє швидкому доставленню потрібних речовин у кровоносну систему. Застосування активної речовини парекоксибу натрію забезпечує анальгетичний ефект, можливість використання після операцій на суглобах, зубах і яснах, серці, органах сечостатевої та інших систем організму.

Схема лікування післяопераційного болю

Консервативна терапія болю після хірургічного втручання розробляється виключно лікарем. Не варто самостійно намагатися приймати певні медикаменти, адже це може призвести до непередбачуваних наслідків.


Лікування гострого болю має комплексний характер та включає наступні дії:

  1. Приймання нестероїдних протизапальних засобів.
  2. Призначення опіоїдів на основі кодеїну або морфіну — тільки у разі сильного болю (опіати можуть спричиняти залежність, тому слід дотримуватися чіткого дозування).
  3. Додаткова фізіотерапія, якщо біль спричинено спазмами у м’язах або суглобах.

У разі післяопераційного болю лікар може призначити анальгетики в таблетках або капсулах. Якщо така форма медикаментів виявляється недієвою, а больовий синдром продовжує допікати людині, в умовах стаціонару роблять ін’єкції ліків. Це дозволяє деблокувати нерв, ввести ліки безпосередньо у кров та покращити ефективність препаратів.
Серед медикаментозних препаратів віддають перевагу саме нестероїдним засобам, тому що вони мають мінімальні побічні дії та не спричиняють залежності. В аптеці АНЦ можна придбати Династат та інші анальгетики виключно за рецептом, адже приймання таких медикаментозних препаратів має бути узгоджено з лікарем.
Під час лікування слід звертати увагу на те, що деякі знеболювальні препарати не можна використовувати для лікування дітей, вагітних або жінок, які годують груддю. Для цих груп підбирають особливі безпечні засоби.

самолікування

Реклама