Як налагодити роботу кишечника – поради експерта

11 Січ, 2023 09:32

Поділитись публікацією
Як налагодити роботу кишечника – поради експерта

Одна із основних умов гарного самопочуття – це правильні харчові звички. Так, є безліч продуктів, які сприяють поліпшенню процесу травлення та налагодженню роботи кишківника. Проте, сьогодні люди досить часто стикаються із проблеми шлунково-кишкового тракту.

Здебільшого, серед головних причини таких збоїв організму – неправильне харчування та погані звички, що, зазвичай, не проходить без наслідків і може призвести до делікатних проблем: шлункового розладу, печії, запору, здуття, перепадів настрою, акне, сухості шкіри тощо.

Проте, навіть у нинішніх умовах не варто нехтувати даною проблемою. Пропонуємо прислухатися до порад експерта зі збалансованого харчування Herbalife Nutrition Олександра Мартинчука. Він розповів про правила налагодження травлення, які допоможуть зробити життя більш комфортним.

Причини порушення роботи кишківника

Насправді їх дуже багато:

  • стрес;
  • порушення режиму харчування – недоїдання, переїдання, перекус на ходу в комплексі з малорухомим стилем життя;
  • незбалансоване харчування (багато жирної, смаженої їжі у раціоні, фаст-фуд);
  • «подразники», у ролі яких виступає забруднене довкілля, інфекції, шкідливі звички (надмірне вживання алкоголю, куріння);
  • вікові зміни в організмі;
  • тощо.

 

Окремим пунктом йдуть порушення на рівні мікробіому. І цей останній пункт є вкрай важливим. Тому пропоную звернути на нього особливу увагу.

Так, відносно нещодавно з’ясувалось, що в нашій травній системі знаходиться ще один важливий орган – кишковий мікробіом. Це цілий всесвіт мікроскопічних істот та продуктів їхньої життєдіяльності, які диригують все, що відбувається в нашому організмі. Мікроорганізми, які входять до його складу допомагають нам доперетравлювати їжу, синтезувати вітаміни, спілкуватися з мозком, впливати на обмінні процеси, захищатися від патогенів, регулювати роботу органів травної системи, підтримувати сталість кишкового бар’єру, попереджаючи його надлишкову проникність для чогось шкідливого. Проте, все це можливо лише за умови балансу між різними представниками даної спільноти.

В той же час, сам мікробіом є дуже чутливим до зовнішніх та внутрішніх впливів. Такі впливи здатні порушити тонку рівновагу, змістити баланс на користь тих мікроорганізмів, які не надають нам ніяких переваг, а нерідко можуть чинити шкідливі впливи. Порушення якісного та кількісного співвідношення на рівні мікробіому завжди супроводжується функціональним дисонансом, нераціональним виконанням своїх обов’язків. Сигналізувати про такі зміни нерідко можуть як локальні прояви порушеної роботи шлунково-кишкового тракту (ШКТ):

  • підвищене газоутворення;
  • здуття живота;
  • порушення стулу;
  • печія;
  • непереносимість та чутливість до різних продуктів харчування.

Так і загальні зміни, що є наслідком метаболічних зрушень (ненавмисна зміна ваги) або ж порушення спілкування між мозком та травною системою.

 

Як і навіщо мозок спілкується з кишечником?

Мозок людини управляє багатьма важливим процесами в нашому тілі. Для прийняття правильних рішень, він має постійно збирати та аналізувати інформацію. Зокрема, він повинен розуміти, що нашому існуванню ніщо не загрожує, що ми отримуємо достатню кількість поживних речовин, що вони правильно засвоюються та використовуються. Тому в процесі еволюції між мозком та травною системою були налагоджені тісні двосторонні зв’язки. 

Їжа, яку ми споживаємо, в процесі травлення розкладається на ряд компонентів (амінокислоти, пептиди, жирні кислоти тощо), які здатні про свою присутність (якісну та кількісну) інформувати мозок. Це відбувається через нервову систему, клітинки кишечника, які виділяють цілу низку гормонів та мікробну спільноту. Представники останньої здатні доперетравлювати залишки їжі, результатом чого є утворення цілої низки сигнальних молекул, які також здатні обмінюватись інформацією з мозком.

Все це не тільки впливає на формування відчуття насичення або голоду (в залежності від реального стану речей). Така взаємодія здатна ще й змінювати настрій, реакцію на стрес, харчову поведінку (пошук задоволення з їжі) та вибір певних категорій продуктів (зокрема формувати потяг до солодкого).

Таким чином, з кожним роком ми все більше усвідомлюємо важливість піклування про наших «маленьких помічників», що мешкають в травній системі. З цією метою все більш привабливим і раціональним стає використання дієтичних добавок, що містять пре- та пробіотики з перевіреними властивостями.

 

Пробіотики та пребіотики 

Пробіотики – це живі мікроорганізми («хороші бактерії»), споживання яких в належній кількості спричинює корисні ефекти для організму людини, зокрема її травної системи. Пребіотики – харчові продукти або дієтичні добавки, які стимулюють зростання та розмноження корисних кишкових бактерій (переважно лакто- та біфідобактерій). Зазвичай, це складні вуглеводи, які не можуть перетравлюватися власною ферментною системою організму  людини. Здебільшого, вони походять із клітковини. Тобто, речовини, яку організм людини не може засвоїти самостійно. Кишкова мікробіота харчується пребіотиками і перетворює їх на корисні сполуки.

Регулярне споживання певних пробіотиків і пребіотиків може допомогти полегшити дискомфорт у животі, покращити імунну та когнітивну функцію, підвищити рівень корисних бактерій у вашому кишечнику та сприяти травленню.

І тут варто звернути увагу на продукти світового лідера в області збалансованого харчування Herbalife Nutrition*. Компанія понад 40 років працює в індустрії здорового способу життя, а її продукція поширюється більш ніж у 95 країнах світу.

В продуктовій лінійці компанії з’явився новий продукт – Microbiotic Max**, що забезпечує надходження з кожної порції 2 мільярдів живих «хороших бактерій», а також пребіотичної клітковини.

Продукт спеціально розроблений, щоб запропонувати поєднання «хороших бактерій» і пребіотика, які працюють разом, сприяючи досягненню ваших цілей.

Проходячи травним трактом, Microbiotic Max зберігає життєздатність і підтримує роботу органів травлення. Окрім того, продукт не містить глютену, цукру, підсолоджувачів, барвників і консервантів.

Пам’ятайте, що здоров’я травної системи, здебільшого, залежить від вашого способу життя. Тому не нехтуйте збалансованим харчуванням, піклуйтеся про себе та бережіть своє здоров’я.

——

*Продукти Herbalife Nutrition не призначені для діагностики, лікування або профілактики будь-якої хвороби.

**Дієтична добавка. Не є лікарським засобом.

партнерська публікація