Як наприкінці 80-тих у “Дем’яновому лазі” жертв комуністичних репресій перепоховали (ВІДЕО)

Автор: Застава Максим

21 Тра, 2018 18:31

Як наприкінці 80-тих у “Дем’яновому лазі” жертв комуністичних репресій перепоховали (ВІДЕО)

В останньому випуску програми “Оцифрований Франківськ” від ТРК “Вежа” показали, як у 1989 році відбувалися Розкопки та перепоховання у “Дем’яновому лазі”.

В один ролик об’єднали два відео.

Перше чорно-біле відео – це фрагмент фільму «Невинні жертви», про перепоховання жертв комуністичних репресій в урочищі “Дем’янів лаз”, що в околицях Івано-Франківська. Друге кольорове німе відео є тодішньою кінохронікою з місця подій розкопок.

ДОВІДКА: Дем’янів Лаз — урочище біля Івано-Франківська, місце масових розстрілів в’язнів з тюрми НКВД. Розстріли проводили в кінці червня перед відступом радянських військ в 1941 році. Під час розкопок тут знайшли людські кістки і змогли ідентифікувати 524 особи. Для 22 із них вдалось встановити особу, робота в архівах СБУ дала змогу визначити імена іще 400.

В 1970 році після передачі на Радіо “Свобода” про події 1941 року місцевий ландшафт змінили важкою технікою (екскаватори, бульдозери), щоб завадити майбутнім спробам пошуків. Попри це, в 1989 році було проведено успішні розкопки, які організувало місцеве відділення «Меморіалу». В 1998 році недалеко від поховань відкрили меморіальний комплекс «Дем’янів лаз».

Приєднуйтеся до “Галки” у  Telegram та Instagram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...