Як “народжуються” франківські газети (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Автор: Турій Роман

07 Кві, 2016 14:50

Поділитись публікацією
Як “народжуються” франківські газети (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Фотокореспондент “Галки” побував на івано-франківській друкарні “Місто-НВ”, на якій виходять в світ більшість прикарпатських паперових видань.

Процес у друкарні розпочинається, коли від редакцій надходять вже зверстані електронні номери газет. За їх зразком виготовляють друкарські форми, пластини – алюмінієві листки, на які нанесені газетні тексти і фотографії. Покриття листків “намилюється”, вимивається кислотою, залишаються тільки літери і зображення. Тобто ті місця, які в майбутньому будуть фіксувати на собі фарбу і переносити її на папір.

Після цього форми вставляють у машини. Розпочинається друк. Після запуску машини “сині зони” пластин фіксують на собі фарбу та передають її на папір. Кольорові сторінки друкують насправді лише чотири кольори: чорний, червоний, синій та жовтий. Друкарською мовою ці кольори називаються “маджента”, “єлоу”, “блек” та “циан”. До прикладу, для друку “Галки” використовується саме “блек” і “маджента”.

Далі процес максимально автоматизований – машина друкує і нарізає примірники з неймовірною швидкістю. 30 тисячний тираж “Галки” друкується близько години.

А вже нині з самого ранку, 7 квітня, читачі можуть прочитати найсвіжіші новини Івано-Франківська у більш ніж 40-ка закладах обласного центру – кафе, ресторанах, державних та комунальних установах (ЦНАП, паспортний стіл, РАЦС), на ринках. Тисячі примірників кур’єри роздають з рук в руки на вулицях міста.