Як обрати справжню гавайську укулеле: види екзотичної гітари

Автор: Застава Максим

11 Aug, 2022 15:43

Поділитись публікацією
Як обрати справжню гавайську укулеле: види екзотичної гітари

Музичні інструменти, про які ми зовсім недавно і не знали, зараз стають популярними у багатьох країнах.

Прийшло визнання і до гавайської гітари — укулеле, адже донедавна вона була лише національним музичним інструментом. Зараз чотириструнна гітара, назва якої перекладається, як блоха, що стрибає, звучить на концертах по всьому світу в камерних залах, на великих і малих сценах. А почалася історія укулеле на островах у Тихому океані, Гаваях.

Як вибрати укулеле: види екзотичної гітари

Укулеле акорди можуть звучати дуже по-різному. І справа не лише у навичках музиканта, який взяв до рук інструмент. Існує різні види укулеле, серед яких найбільш поширені:

  • Укулеле-сопрано – класична гавайська гітара, має невеликий розмір, не більше 53 см. Правильні налаштування укулеле дозволяють отримати звучання 12-14 ладів.
  • Альт-укулеле – невеликий інструмент з оксамитовим голосом. 
  • Укулеле-тенор – відрізняється великими габаритами, досягає 66 см завдовжки. Подовжений гриф дозволяє отримувати більш глибокі та складні мелодії, ніж із класичним інструментом. 
  • Укулеле-баритон дуже схожа на звичайну гітару. Видає 19 ладів завдяки довгому грифу, загальна довжина інструменту складає 76 см. Саме баритон найчастіше використовують професійні музиканти на концертах.

Раніше усі гавайські гітари робили з дерева. Для різних моделей використовували різні породи, у тому числі й екзотичного дерева, що сприяло створенню особливих звуків укулеле. Зараз можна придбати гітари із сучасних матеріалів.

У виробника укулеле Kala є яскрава лінійка музичних інструментів із довговічного литого ABS-пластику. Матеріал обраний не випадково: він стійкий до підвищеної вологості, спеки, не боїться механічних пошкоджень. Так що музикувати на такому можна за будь-яких умов, не переживаючи за улюблену гітару. Щоб звучання було чітким та дзвінким, виробник передбачив литі лади та нержавіючі колки.

Укулеле купити онлайн в Україні

Фахівці рекомендують вибирати укулеле так:

  1. Підбирайте комфортний розмір інструменту, щоб його легко тримати в руці.
  2. Дивлячись на ціни укулеле, враховуйте, що ціна залежить від типу матеріалу, з якого виготовлений інструмент.
  3. Не купуйте гітари у невідомих виробників. Бренди працюють над якістю роками, створюючи собі ім’я та гарантуючи звучання.
  4. Оцініть комплектацію, можливість її докупити будь-якої миті, наприклад струни або тюнер укулеле для налаштування музичного інструменту.

Гавайська гітара давно переросла роль мініатюрної блохи, що стрибає, яку знали тільки на островах. Зараз цей інструмент представлений не тільки в класичних варіантах, є також бас, контрабас, пікколо та багато інших. З ними ви можете доповнити свої композиції незвичайними акордами.

В інтернет-магазині Музторг можна вибрати сучасну модель гавайської гітари з лінійки Kala або класичну дерев’яну та купити укулеле з доставкою по Україні. Менеджери компанії допоможуть з вибором і дадуть відповідь на будь-які питання онлайн або телефоном. Інтернет-магазин MuzTorg доставляє музичні інструменти по всій Україні, щоб ви могли створювати, записувати та грати яскраву музику.