Як оподатковуються путівки, що надані профспілкою

Автор: Турій Роман

14 Jun, 2014 12:20

Поділитись публікацією
Як оподатковуються путівки, що надані профспілкою

Путівка, яка надається профспілкою її члену, не підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб і єдиним соціальним внеском.

Путівка ж, яка надається родичу члена профспілки, – оподатковується ПДФО як додаткове благо. ЄСВ з її вартості не нараховується та не утримується.

Згідно з чинним законодавством, до загального місячного чи річного оподаткованого доходу не включається, зокрема вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у т. ч. на реабілітацію інвалідів, на території України платника податку або його дітей віком до 18 років. Ці путівки можуть надаватись йому безоплатно або зі знижкою професійною спілкою, до якої він сплачує внески та є її членом.

Вартість профспілкової путівки, яка надається платнику податків на оздоровлення члена сім’ї віком понад 18 років, оподатковується податком на доходи фізичних осіб, як додаткове благо, за ставкою 15% або 17% в залежності від розміру отриманого доходу. Сімейна профспілкова путівка, надана платнику податків, до якої включається і вартість оздоровлення члена сім’ї після 18 років, оподатковується в розмірі частини отриманого доходу на оздоровлення такого члена сім’ї.

Обов’язки платників єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування виникають у страхувальників, зазначених в абзаці 4, 6 та 7 п. 1, п. 5 частини 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування».

У членів профспілки – отримувачів профспілкових путівок таких обов’язків не виникає і ЄСВ на безкоштовну вартість путівки або її частину контролюючим органом не нараховується та не утримується. З вартості путівки, наданої члену профспілки та його родичам, у тому числі дітям віком 18 років і старше, які не є членами профспілки, ЄСВ також не утримується.