Як під час карантину у Франківську навчаються іноземні студенти (ФОТО)
09 Кві, 2020 09:13
З початку введення карантину ось уже третій тиждень студенти українських вишів вчаться дистанційно. Дещо про особливості самоізоляції, онлайн навчання та як зупинити коронавірус розповіли іноземні студенти-медики франківського медуніверситету.
В Івано-Франківському національному медичному університеті навчається 450 майбутніх лікарів, які приїхали освоювати професію з інших країн. Всі вони з нетерпінням очікують на завершення обмежувальних заходів, оскільки для більшості з них карантин проходить виключно в гуртожитку. Там іноземні студенти вчаться, організовують своє дозвілля, для багатьох їхні кімнати перетворилися на творчі експериментальні лабораторії.
Доволі суворих рамок карантину дотримується Бома Дасо. Студент 5 курсу з Нігерії стверджує, що без крайньої потреби намагається не покидати кімнату університетського гуртожитку. Хлопець двічі на тиждень виходить за продуктами, ретельно стежить за гігієною та чистотою своєї домівки.
«Готуюся до онлайн-іспитів, дізнаюся щось цікаве з різних освітніх платформ, а дивитись фільми – це не для мене», – каже Бома.
Вільний час хлопець присвячує грі на гітарі, спілкується з рідними та друзями.
«Сподіваємося, що ця глобальна проблема буде невдовзі вирішена, втім, люди не повинні нехтувати умовами карантину, бо інакше вірус не зупинити…», – говорить майбутній медик.
В силі людей переконаний й Раян Хамадех із Сирії. Він стверджує, що чимало франківців нехтують правилами безпеки, поводяться безвідповідально, не сприймають загрозу і це збільшує статистику інфікованих.
«Це дуже серйозна ситуація. Думаю, люди недооцінюють небезпеку, що можуть інфікуватися самі та передати вірус далі», – вважає студент.
А відволікати себе від цієї проблеми хлопець взявся навчанням. Це його останній курс і попереду Крок, до якого він скрупульозно готується.
«Крок для мене є пріоритетом, адже від його результату залежатимуть всі мої роки навчання. Я кожного дня складаю онлайн-іспити, але маю хвилювання, адже часто виникають складнощі через те, що не завжди є змога порадитися з викладачами», – каже Раян.
Свій вільний від навчання час хлопець присвячує читанню художньої літератури, спілкування з близькими та кулінарії.
Третьокурсниця медфакультету і локальна координаторка студентів-іноземців від організації EMSA Гама Чітабо теж багато читає. Днями завершила «7 звичок надзвичайно ефективних людей» Стівена Кові. Каже, це хороший час для саморозвитку.
«Гнучкий графік дозволяє планувати день у власному темпі і це чудово. Є можливість займатися фізичними вправами, вивчати мови і навіть більше часу для сну», – розповідає Гама.
Разом з іншими студентами з організації EMSA дівчина робить багато публікацій у соцмережах щодо різних проблем, пов’язаних зі здоров’ям, про важливість гігієни та дотримання заходів карантину задля власного здоров’я та безпеки медичних працівників на передовій.
«Ми дуже радіємо, коли нашими публікаціями діляться у соцмережах. Обізнаність та поінформованість є важливою складовою подолання недуги», – каже Гама.
Студенти-іноземці розуміють, що карантин – це не канікули, а час роботи на собою, новими навичками й вміннями. Кажуть, головне кожному усвідомити, що від нього може залежати чиєсь життя й не варто нехтувати правилами гігієни та самоізоляції.
За інформацією деканату підготовки іноземних громадян, через кілька днів будуть перші результати онлайн-тестування і, відповідно, перші висновки щодо ефективності дистанційного навчання. Наразі питань чимало. І не тільки в студентів.