Як під час карантину у Франківську навчаються іноземні студенти (ФОТО)

Автор: Застава Максим

09 Кві, 2020 09:13

Як під час карантину у Франківську навчаються іноземні студенти (ФОТО)

З початку введення  карантину ось уже третій тиждень студенти українських вишів вчаться дистанційно. Дещо про особливості  самоізоляції, онлайн навчання та як зупинити коронавірус розповіли іноземні студенти-медики франківського медуніверситету.

В Івано-Франківському національному медичному університеті навчається 450 майбутніх лікарів, які приїхали освоювати професію з інших країн.  Всі вони з нетерпінням очікують на завершення обмежувальних заходів, оскільки для більшості з них карантин проходить виключно в гуртожитку. Там іноземні студенти вчаться, організовують своє дозвілля, для багатьох їхні кімнати перетворилися на творчі експериментальні лабораторії.

Доволі суворих рамок карантину дотримується  Бома Дасо. Студент 5 курсу з Нігерії стверджує, що без крайньої потреби намагається не покидати кімнату університетського гуртожитку. Хлопець двічі на тиждень виходить за продуктами,  ретельно стежить за гігієною та чистотою своєї домівки.

«Готуюся до онлайн-іспитів, дізнаюся щось цікаве з різних освітніх платформ, а дивитись фільми – це не для мене», –  каже Бома.

Вільний час хлопець  присвячує грі на гітарі, спілкується з рідними та друзями.

«Сподіваємося, що ця глобальна проблема буде невдовзі вирішена, втім, люди не повинні нехтувати умовами карантину, бо інакше вірус не зупинити…», – говорить майбутній медик.

В силі людей переконаний й Раян Хамадех із Сирії. Він стверджує,  що чимало франківців нехтують правилами безпеки, поводяться безвідповідально, не сприймають загрозу і це збільшує статистику інфікованих.

«Це дуже серйозна ситуація. Думаю, люди  недооцінюють  небезпеку, що можуть інфікуватися самі та передати вірус далі», –  вважає студент.

А відволікати себе від цієї проблеми хлопець взявся навчанням. Це його останній курс і попереду  Крок, до якого він скрупульозно готується.

«Крок  для мене є пріоритетом, адже від його результату  залежатимуть всі мої роки навчання. Я кожного дня складаю онлайн-іспити, але маю хвилювання, адже часто виникають складнощі через те, що не завжди є змога порадитися з викладачами», –  каже Раян.

Свій вільний від навчання час хлопець присвячує читанню художньої літератури, спілкування з близькими та кулінарії.

Третьокурсниця  медфакультету і локальна координаторка студентів-іноземців від організації EMSA Гама Чітабо теж багато читає. Днями завершила «7 звичок надзвичайно ефективних людей» Стівена Кові. Каже, це хороший час для саморозвитку.

«Гнучкий графік дозволяє планувати день у власному темпі і це чудово. Є можливість займатися  фізичними вправами, вивчати мови і навіть більше часу для сну», – розповідає Гама.

Разом з іншими студентами з організації EMSA дівчина робить багато публікацій у соцмережах щодо різних проблем, пов’язаних зі здоров’ям, про важливість гігієни та дотримання заходів карантину задля власного здоров’я та безпеки медичних працівників на передовій.

«Ми дуже радіємо, коли нашими публікаціями діляться у соцмережах. Обізнаність та поінформованість є важливою складовою подолання недуги», – каже Гама.

Студенти-іноземці розуміють, що карантин – це не канікули, а час роботи на собою, новими навичками й вміннями. Кажуть, головне  кожному  усвідомити, що від нього може залежати чиєсь життя й не варто нехтувати правилами гігієни та самоізоляції.

За інформацією деканату підготовки іноземних громадян, через кілька днів будуть перші результати онлайн-тестування і, відповідно, перші висновки щодо ефективності дистанційного навчання. Наразі  питань чимало. І не тільки в студентів.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 

Подобається
  • like
  • exciting
  • laugh
  • surprise
  • sad
  • angry

Loading...